Emekliler ikramiyeye zam istedi

TÜED: “Emekli bayram ikramiyeleri 1.500 tl’ye yükseltilmeli

Türkiye Emeklileri Derneği (TÜED) Kastamonu Şubesi, bayram ekramiyelerinin 1500 liraya yükseltilmesini talep etti.

Şube Başkanı İsmail Buturoğlu İki yıldır sabit kalan bin liralık ikramiyenin bin 500 TL’ye yükseltilmesini talep ettiklerini, böyle bir kararın emeklilerimize ikinci bir bayram sevinci yaşatacağını söyledi.

“Dini bayramlar öncesinde emeklilere ikramiye ödenmesini sağlayan Hükümetimize teşekkürü bir borç biliriz” diyen Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı İsmail Buturoğlu’nun, yönetim kurulu adına yaptığı açıklama şöyle:

“Emeklilik gibi kutsal bir hakkın korunması ve geliştirilmesi, devletimizin görevleri arasında sayılmıştır. Türkiye Emeklileri Derneği Genel Merkezi ve şubeleri, emeklilerimizin insanca yaşamaya yetecek bir aylığa sahip olmaları için mücadele vermektedir.

Bayramlar, toplumsal kaynaşmanın yaşandığı kutsal değerlerdir. Aile, akraba ve komşular bu kutsal günde bir araya gelmekte ve kırgınlıklar da son bulmaktadır.

Bayramlarda gözler ve güler yüzler emeklilerimiz üzerinde olmaktadır. Hükümetimizin iki yıl önce aldığı bir kararla dini bayramlar öncesinde emeklilerimize 1.000 TL ikramiye ödenmesi, emeklilerimizin torunlarıyla ve sevdikleriyle birlikte bayramları coşkuyla kutlamasına destek olmuştur.

TÜED Kastamonu Şube Yönetim Kurulumuz, emeklilerimizin haklarının korunması ve geliştirilmesi çin mücadele etmektedir.

Son iki yılda fiyat artışları dikkate alındığında, emeklilerimize ödenmekte olan ikramiyelerin artırılması bir ihtiyaç olmuştur.

Ülkenin kalkınmasında alın teri ve emeği olan emeklilerimizin bayramları bayram gibi yaşaması ve üzerine düşen görevleri yapması için ikramiyelerin yükseltilmesi, toplumsal bir beklentiye dönüşmüştür.

Bu çağrımıza Hükümetimizin destek vermesini talep ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla sunulur”