KBSK destek bekliyor

Kastamonu, doğal güzelliklerinin yanı sıra sporda elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Kastamonuspor 1966’nın inanılmaz yükselişi, tüm medyanın dikkatindeydi. Kırmızı siyahlılar, Ziraat Türkiye Kupası’nda boy göstermiş, Süper lig ekibi Kasımpaşa’yı elediği efsane maç ile Galatasaray ve Akhisar karşısındaki futboluyla dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştı.
Kastamonu Belediyespor Hentbol Takımı da bu sezon şampiyonluk kupasını Kastamonu’ya getirdi. Onun öncesinde Challenge Kup’da final oynamışlığı vardı.

Bisikletçilerimizin, eskrimcilerimizin, kick boksçularımızın elde ettiği başarılar da ortada. Türkiye birincilikleri, Avrupa’da yer almaları büyük başarı.

Kastamonu’nun kalkınması için elbette tanıtıma ihtiyacımız var. Kastamonu adının daha sık duyulması için elimizdeki kozları iyi kullanmamız gerekmekte. Şehrimizde gerçekleştirilen spor faaliyetleri de Kastamonu adını sıkça telaffuz ettiriyor. Ancak…

Bizim bir de kız basketbol takımımız var. Genç kızlarımız terlerinin son damlasına kadar çabalıyor, başarılar elde ediyorlar. Kastamonu Basketbol Spor Kulübü’nden bahsediyorum.
Kulübün Başkanı Nihat Saka, basketbolcu olan kuzenimin antrenörüydü. Kendisini o sebeple yakından tanırım. Çocukluğumdan beri de büyük saygı duyarım. Nihat Bey, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. KBSK’nın sponsora ihtiyacı olduğunu belirtti ve Kastamonululardan destek istedi.

***

Ben, bu kızlarımızın ne kadar çaba harcadıklarını iyi biliyorum. Antrenörleri Cem Oran’ın ne kadar uğraştığını çok iyi biliyorum. Ayrıca, Kastamonu’da sporun elinden tutulduğunda nasıl ayağa kaldırıldığını da iyi biliyorum.

Kastamonu’daki büyüklerimizden ricamdır, KBSK için de ellerini taşın altına koysunlar. Onları da alıp en yukarılara taşısınlar. Aynı Kastamonuspor 1966 gibi, Kastamonu Belediyespor Hentbol Takımı gibi onlar da sizin yüzünüzü yere eğmez.

***

Biz Kastamonulular, basketbolcu kızlarımızın da adı geçtiğinde gurur duyarız. Eminim ki Kastamonu’yu temsil eden her kesimi, her kurumu, her insanı başımızın üzerinde taşırız.
Bu yazımda sizinle Kastamonu Basketbol Spor Kulübü’nün mücevher değerindeki kızlarının fotoğrafını da paylaşıyorum. Bir maça çıktıklarında ve o maçı kazandıklarında nasıl sevindiklerini bir kez daha görmeniz için. Onların da sizlerden alacağı destekle nasıl güzel işler yapabileceklerini daha yakından görmeniz için.

Umarım yakın zamanda Sayın Nihat Saka’nın kulüplerine gelen desteğin onları nasıl güzel etkilediğinin haberini de gazetemizde okurum.

Kastamonu adını yalnızca doğal güzelliklerimizle değil, şehrimizin formasını terleten her sporcumuzla bir kez daha duyurabiliriz. Buna inancım tam.

GÖZDE MINIK