KDH’de “Prof”lu dönem

Hekim eksiği sürekli gündeminde olan ve yerine göre “günlük” çözüm üreterek sırtındaki ağır yükü taşımaya çalışan Kastamonu Devlet Hastanesi’nde “profesör doktor” istihdamlı sağlık hizmeti başladı.

 Kastamonu Devlet Hastanesi ile tıp fakültesi işbirliğine yönelik atılan somut adım sayesinde tıp fakültesi kadrosunda bulunan ikisi profesör, biri doçent,6’sı öğretim üyesi toplam 9 akademisyen devlet hastanesinde hasta kabulüne başladı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Kastamonu Üniversitesi’nin hedefi iki kurum arasında bir an önce “afiliye” işbirliğini hayata geçirerek ilimize “Eğitim ve Araştırma Hastanesi” kazandırmak.

Kastamonu Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başlayan akademisyenler “radyoloji, KBB, ortopedi, acil ve mikrobiyoloji” dallarında hizmet verecekler.

3 psikiyatri uzmanı kadrosu bulunan Kastamonu Devlet Hastanesi’nde “istifa, doğum izni, rapor” dolayısıyla poliklinik hizmeti verilememeye başlanması üzerine bu hafta Tosya Devlet Hastanesi’nden görevlendirilen psikiyatri uzmanı ile “gün” kurtarılmaya çalışılacak.

Geçtiğimiz hafta ilimizde incelemede bulunan Sağlık Bakanlığı denetim heyetine ilimizin kadim derdi olan hekim eksiğinin yetkililer tarafından altı çizilerek ifade edildiği ve bakanlıktan destek istendiği öğrenildi.