CHP’li vekiller Kastamonu’nun nabzını tutuyor

  • Halkın, CHP’den beklentilerini belirlemek için genel merkezin görevlendirmesiyle CHP’li milletvekilleri dün ilimize geldi. Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın eşlik ettiği vekiller arasında , Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve Burdur Milletvekili Mehmet Göker yer alıyor.
  • PM üyesi Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, “Genel merkezimiz 24 ilde görevlendirme yaptı. Özellikle daha da büyüyebileceğimiz, potansiyeli olan iller seçildi. Kara kışlara inat, dağlara yürüyen bahar gibi çiçek çiçek geliyoruz. Karaya hücum eden dalgalar gibi geliyoruz” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, bölgedeki siyasi iklim ve önümüzdeki dönemde halkın siyasi eğilimlerinin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesi amacıyla çalışma ve değerlendirme yapmak üzere görevlendirilen milletvekili heyeti dün ilimize geldi.

Halkın CHP’den beklentileri üzerine istişarelerde bulunacak olan heyette, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve Burdur Milletvekili Mehmet Göker yer alıyor.

Bugün de ilimizde temaslarını sürdürecek olan CHP’li vekillerin dün ilk durağı il başkanlığı oldu. CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin; gerçekleştirilen ziyaretten dolayı teşekkürlerini sundu.

Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ileterek, “Genel merkezimiz 24 ilde görevlendirme yaptı. Özellikle daha da büyüyebileceğimiz, potansiyeli olan iller seçildi. Kastamonu’ya 4’üncü gelişim. Yöreyi biliyoruz ve daha da iyi çalışmalar yapacağız. Türkiye ekonomik olarak da çok ciddi bir krizin içerisindedir. Bir saatte 2 milyon dolar faiz ödediğimiz bir ortamdayız. Tarım ve hayvancılığın, kurumların tamamen savrulduğu bir ortamdayız. Bizlerde nasıl İstanbul’da sonuna kadar direndiysek, İstanbul’da yaptığımızı Türkiye’nin dört bir yanında yapmak için görevlendirildik. Neyimiz varsa, hepimiz yanında olacağız. Benim bölgemde 14 ilçenin 14’ü de bizde. Bunu Türkiye’nin genelinde nasıl yapabiliriz, bunun peşindeyiz. Her zaman bu konuda emrinizde olacağız. Kara kışlara inat, dağlara yürüyen bahar gibi çiçek çiçek geliyoruz. Karaya hücum eden dalgalar gibi geliyoruz. İnşallah en kısa sürede merkezi iktidarı alacak çalışmaların içerisinde olacağız” diye konuştu.

CHP Milletvekili Hasan Baltacı da milletvekili arkadaşlarıyla birlikte meslek odalarını ve STK’ları ziyaret edeceklerini belirterek, “Kastamonu ile ilgili genel merkezin oluşturacağı yol haritasına katkı vermek amacıyla milletvekillerimizi ağırlıyoruz. Kastamonu genel merkezimiz için önemli bir bölge. Karadeniz için, Batı Karadeniz için önemli bir bölge. Genel merkezimiz Kastamonu ile ilgisini hiçbir zaman kesmedi. Bundan sonrada bu ilgi devam edecek. Bizim yapacağımız çalışmalara destek vermek, Kastamonu özelinde politikalar üretmek anlamında arkadaşlarımızın gelişi de değerlidir” ifadelerini kullandı.

İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ise 2 gün boyunca Kastamonu’da çalışmalar yürüteceklerini söyleyerek, “Öncellikle Kastamonu çok şanslı. Çok çalışkan bir milletvekiline sahip. Ankara’da her sorununuzu dile getiriyor. Buradaki sıkıntıları, sorunları kendisinden dinliyoruz. Milletvekilinin gücü teşkilatına dayanır. Eğer teşkilatı güçlüyse, Ankara’da güçlü olur. Onun il başkanımıza, il teşkilatına, ilçe teşkilatlarına çok teşekkür ediyorum. İstanbul, İzmir, Ankara’da siyaset yapmak kolay ama asıl önemli olan Anadolu’da siyaset yapmak, bu bölgelerde siyaset yapmak. Bizden daha çok efor sarf etmeniz gerekiyor. Aynı imkanlara sahip değiliz. Onun için bizim için çok kıymetlisiniz, çok önemlisiniz. Bu sebeple de Kastamonu’ya Ankara’dan bakmayalım, gelip Kastamonu’yu yerinde görelim istedik. Burada 2 gün bir çalışma yürüteceğiz. Bundan sonraki genel seçimde de, yerel seçimde de Kastamonu Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını sallandıracak. Zaten adım adım yaklaştık. Şimdi tekrardan hem yerelde hem de genel seçimde vermiş olduğunuz emekler için ve bunca yıl iktidar görmemize rağmen hala CHP’ye inanıp, kapı kapı dolaşarak çalıştığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de konuşmasında şunları söyledi:

“Tüm Türkiye’de hangi siyasi görüşten olursa olsun, şunu herkes kabul ediyor artık. CHP kurucu gücüyle bu dönemde bir ışık oldu. Partili partisiz herkeste başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, Türkiye’de siyaseti kuran ve siyasete yol veren, gündemi belirleyen CHP. Bu sorumluluk bilincinde ilk seçimde iktidara en yakın olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bu bizim aynı zamanda yükümüzü ağırlaştırıyor. Sorumluluğumuzu arttırıyor ve topluma yönelik çözüm önerilerimiz noktasında da bizim çalışma azmimizi de arttırıyor. TÜİK rakamları açıkladı. Geçen yıla oranla işsizlik tam bir milyon artmış, 4 milyon 300 bin olmuş. Ülkenin içeride ve dışarıda geldiği durum ortada. Fakat genel başkanımız önerisi İstanbul’daki sevgi dilini, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin her yerine yayacağız, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, bütünleyici olacağız. Bütün insanlarımızı CHP’nin çatısı altında birleştireceğiz. Artık bize yüzde 50+1 gerekiyor. Yani önümüzde demokratik, sosyal bir hukuk devleti ve güçlü bir parlamenter sisteme dönüş için bize yüzde 50+1 lazım. Yüzde 50+1 ulaşmak için daha çok çalışacağız. Daha fazla yorulacağız, daha fazla topluma çözüm önerilerini koyacağız ve bizler milletvekilleri olarak Kastamonu’yu dinleyeceğiz, STK’ları dinleyeceğiz, eksiklerimizi anlayacağız. Topluma çözüm önerilerimizi anlatacağız. Sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin her yerini İstanbul haline getireceğiz. Ben bu konuda teşkilatımıza güveniyorum.”

Dışarıdan bir gözün eksikleri daha rahat tespit edebileceğini söyleyen Burdur Milletvekili Mehmet Göker ise Kastamonu’da eksikleri yerinde görmek için geldiklerini vurguladı.

CHP’li vekiller dün KATSO, KESOB, Ticaret Borsası’na ziyaretler gerçekleştirdi.