Kırmızı-siyah maraton

KAS-DER, pazar günü yapılan İstanbul Maratonu’na Başkanı, yöneticisi ve üyeleriyle kırmızı-siyah Kastamonuspor formaları giyerek ve ‘Şerife Bacı’nın Torunları Sağlıklı Yaşam için Yürüyor’ yazan pankartla katıldı.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) olarak Genel BaşkanıLatif Çilingiroğlu, Taşköprü Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan ile Genel Merkez yöneticilerimiz ve şubeler ile birlikte katılım sağladıkları maratonla ilgili şunları söyledi:

“Şerife Bacının Torunları Sağlıklı Yaşam için yürüyor sloganı ile Maratonun bu seneki ‘’Kadına Şiddete Hayır’’ teması uygun Kastamonulu Şerife Bacı ve sağlıklı yaşamın anahtarı Taşköprü Sarımsağı sloganımız olmuştur.

37. Vodafone Avrasya Maratonu için binlerce Kastamonulu start alanında Kastamonu Spor ve arkasında 37 yazan formalar giyilerek toplanılmış ve ‘Şerife Bacı’nın Torunları Sağlıklı Yaşam için Yürüyor’ yazan pankartlarımız ile halk yürüyüşünde kortej halinde yerini almıştır. Halk yürüyüşünde halkı selamlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir To;baş ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e Kastamonuspor forması, çekme helva ve Taşköprü sarımsağı hediye edildi. Boğaz Köprüsü üzerinde yürüyüşe katılan halka da Taşköprü sarımsağı ve çekme helva dağıtıldı.

37. Vodafone Avrasya Maratonuna katılarak bizleri yalnız bırakmayan başta Taşköprü Belediye Başkanımız olmak üzere Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimize, Şube Başkanları ve Yönetim Kurullarına ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor bu vesile ile bir kez daha Şehit Şerife Bacı’yı rahmetle anıyorum. ”