Kızılay’dan bir mağaza da Taşköprü’ye

  • Geçtiğimiz günlerde Kastamonu Devlet Hastanesi’nde ihtiyaç sahiplerine hizmet vermesi için oluşturulan Kızılay Butik Mağazası, önceki gün Taşköprü’de de açıldı.

Taşköprü’de 6-18 yaş arası ihtiyaç sahibi öğrencilerin, yıl boyunca giyinme ihtiyaçlarını karşılamak üzere Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Taşköprü Kızılay Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, Kızılay Butik Mağazası açılışı Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Taşköprü Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Programa ayrıca Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, Taşköprü Belediye Başkan Vekili Harun Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Av. Akif Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Türk Kızılay Taşköprü Temsilcisi Hüseyin Güven, Türk Kızılay Kastamonu Kadın Kolları ve öğrenciler katıldı.

Kurum olarak yapılan çalışma ve faaliyetleri hakkında Türk Kızılay Taşköprü Temsilcisi Hüseyin Güven’den detaylı bilgi alan Vali Karadeniz çeşitli istişarelerde bulunarak,  çalışan tüm personele çalışmalarında başarılar diledi ve daha sonra protokol ile birlikte açılışı yapılan butik mağazası gezildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre; Okuldaki öğretmen ve öğrencilerle işletilecek mağazada, öğrencilerin toplum hizmeti görevlerini yapmaları, yardımlaşma, paylaşma ve cömertlik duygularının ön plana çıkarılmasını sağlamak amaçlanmaktadır ayrıca proje kapsamında faaliyet gösterecek butik mağazaya gelen öğrenciler, herhangi bir ücret ödemeden, yaşlarına ve bedenlerine uygun kıyafetler alabilecek.