Yıldırım’dan tribüne çağrı

Tuzlaspor galibiyetiyle ikinci devreye iyi bir başlangıç yapan GMG Kastamonuspor, Pazar günü Gazi Stadı’nda oynayacağı Kırşehir Belediyespor karşılaşmasına kilitlendi.

Bu maçtan alınacak olan galibiyetin takımı şampiyonluk yarışında daha da iddialı konuma getireceğinin farkında olan teknik direktör Ahmet Yıldırım, bu zorlu karşılaşma öncesi kırmızı-siyahlı taraftarı Gazi Stadı’na davet ederek takımlarına destek vermeye çağırdı.

Moral ve motivasyon olarak iyi oldukları zaman gruptaki her takımdan daha iyi olduklarını ifade eden Ahmet Yıldırım, “10 yıldır teknik direktörlük yapıyorum, en verimli kamp dönemini geçirdim. Oyuncularım iyi durumda. Cezalı oyuncumuz var ama hiç önemli değil. Yerine oynayacak oyuncumuz aha iyi oynayabilir. Bu ortamı sağladık. Sadece burayı borç anlamında temizlemek lazım. Çünkü tertemiz kulüpte oynamanın güzelliği hiçbir şeye benzemez. Çıkacağız aslanlar gibi mücadele edeceğiz. Şehirde tribünde arkamızda olacak. Maçı kazanıp yolumuza devam edeceğiz. O zaman daha iddialı bir duruma geleceğiz” dedi.

İlk 3 maçta 0 puan toplayan takımın neredeyse devreyi lider tamamlayacak konuma geldiğini ifade eden Ahmet Yıldırım, Tuzlaspor galibiyetinin ardından oynayacakları Kırşehir Belediyespor ve Bandırmaspor maçlarından 4 puan çıkarmaları durumunda grupta daha da iddialı bir konuma geleceklerini söyledi.

Ahmet Yıldırım, “İlk 3 maçta 0 puan toplamamıza rağmen Gazi Stadı’nda oynadığımız Sakaryaspor ve Vanspor maçlarını kazansaydık devreyi lider bitiriyorduk. Şuanda 3 puan artımız var. Kırşehir Belediyespor ve Bandırmaspor maçlarından da en az 4 puan çıkartıp, bu ilk 3 maçlık dönemi 7 puanla geçersek önümüz açılır. İlk devrede bu maçların ardından 6 maç üst üste kazanmıştık. Yine böyle bir seri yapabilirsek daha farklı şeyler konuşuruz” açıklamasında bulundu.