KMTAL’den güne yakışan program

İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 95. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapıldı.

p1830842Programda konuşan milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, “Bizler ilelebet payidar olacak, Türkiye Cumhuriyeti’nin gönderinde dalgalanacak olan albayrağımızın gölgesinde İstiklal Marşımızı büyük bir gurur ve şerefle okumaya devam edeceğiz” dedi.

Programda Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mert Can Mahmutçuk “Zulmü Alkışlayamam” adlı şiiri, Salih Ertop’ ise Çanakkale Türküsü’nü seslendirdi; okulun tiyatro kolunun hazırladığı ve M. Akif’ye Türk bayrağını konu alan tiyatro gösterisi büyük alkış aldı.

p8438484Vali Şehmus Günaydın, İl Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı program sonunda Vali Şehmus Günaydın ve beraberindeki heyet, Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerini hazırladıkları programdan dolayı kutladı. CM

p1830890