Kadın milli boksörler Kastamonu'da kampa girdi

 

20160313Samsun’da 8-18 Nisan’da düzenlenecek 2016 Avrupa Kıtası Kalifikasyon Turnuvası’na hazırlanan Kadın Milli Boks Takımı’nın kampı Kastamonu’da başladı.
Baş Antrenör Esat Çelik, Samsun’da yapılacak Avrupa elemelerinde kota alıp olimpiyatlara katılmayı amaçladıklarını söyledi. Turnuvaya 3 sıklette katılacaklarını bildiren Çelik, “51, 60 ve 75 kiloda elemelere katılacağız. Evimizde olimpiyatlar için kota almaya çalışacağız. Burada alamazsak bir hakkımız daha kalıyor. Kazakistan’da 18 Mayıs’ta Dünya Şampiyonası’nda ilk 4 dereceye giren boksörler kota alacaklar” dedi.
20160312Önceliklerinin Samsun’da yapılacak turnuvada dereceler elde etmek olduğunu anlatan Çelik, “Kampa 14 sporcu katılıyor. Burada ormanda koşuyoruz, günde 2-3 idman yapıyoruz. Genelde 2 idmanla çalışmalarımız devam ediyor. Şu anki kamp programımız daha çok kuvvet ağırlıklı. Akşamları da salonda çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

20160314Kampın 19 Mart’ta sona ereceğini de kaydeden Çelik, “Antrenmanlarda traktör lastikleri de kullanıyoruz. Bu çalışma güç antrenmanlarından biri. Lastik dövme, lastikleri kaldırıp indirme güç antrenmanlarımızın bir parçası oldu. Bu çalışma sporcularımıza güç katıyor, çünkü ağırlık çalışıyoruz” dedi. AA