Koca dehşeti

KASTAMONU’DA BİR KİŞİ, KENDİSİNDEN AYRILMAK İSTEYEN VE SIĞINMA EVİNDE KALAN EŞİNİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE SİLAHLA VURARAK ÖLDÜRDÜ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Şiddet gördüğü gerekçesiyle sığınma evinde kalan 36 yaşındaki Naime K., aile görüşü için götürüldüğü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde eşi Engin K. tarafından silahla vurularak öldürüldü; kendisine refakat eden görevli sosyolog ise yaralandı.

 

Toplumun kanayan yarası olan kadın cinayetlerine bir halka da Kastamonu’da eklendi. Üstelik de devlet koruması altında bulunan ve sığınma evinde kalan Naime K., aile görüşü çıkışında, ayrılma aşamasında olduğu eşinin silahlı saldırısına uğrayıp can verdi.

KASTAMONU’DA ENGİN K., KENDİSİNDEN AYRILMAK İSTEYEN EŞİNİ SİLAHLA VURARAK ÖLDÜRDÜ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Olay dün saat 10.30 sularında, Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne başvuran ve 6 aydır kadın sığınma evinde kalan Naime K. (36), annesi, kardeşi ve 15 yaşındaki oğlu ile görüşmek yapmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne gitti.

Görüşmenin ardından binadan çıkan Naime K’ye kadın sığınma evine ait servise bineceği sırada araca yaklaşan eşi Engin K. (36) tarafından tabancayla ateş edildi. Naime K., minibüsün içinde kapıya doğru kanlar içinde yığıldı.

Engin K ise, tabancasındaki kurşunları eşinin üzerine boşalttıktan sonra otosuna binen ve olay yerinden uzaklaşmak istedi. Bu esnada müdürlükten çıkan Naime K.’nın kardeşi Emin K. da tabancasını çıkarıp eniştesinin arkasından ateş etti.

Ağır yaralanan Naime K. ile kendisine refakat eden ve Engin K’nin silahından çıkan kurşunların ayağına isabet ettiği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde sosyolog olarak görev yapan Dürdane Ç., 112 ekibi tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Naime K, burada yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Hastaneye gelen Naime K’nin yakınları sinir krizi geçirdi.

Kurşunlar aracına isabet eden Engin K., ise olay yerinden çok uzaklaşamadan Sanayi Çarşısı’nda gözaltına alındı. Polis ekiplerinin araçta yaptığı incelemede 5 adet kurşun girişine rastlandı. Olay sonrası emniyet güçleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen Engin K. ile silahlı saldırıya karşılık veren Emin K.’yi gözaltına aldı ve geniş çaplı soruşturma başlattı.

Olayın gerçekleştiği yerin yakınındaki Candaroğulları İlkokulu’nda teneffüste bulunan öğrenciler, yükselen silah sesleri nedeniyle büyük korku yaşadı.

CENGİZ MUHZİROĞLU