"KSK'yı yüceltmek boynumuzun borcu"

* Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, ara transfer döneminde kadroya dahil ettikleri ve takımdan gönderdikleri isimleri açıklarken, teknik patron Ziya Doğan’ın istediği tüm isimleri takıma kazandırdıklarını söyledi.
* Dinamizmi arttıracak, tecrübesiyle, futbol kalitesiyle, birinci devre yaşanan aksaklıkları ortadan kaldıracak nokta transferler yaptıklarını da söyleyen Babaş, “Kastamonuspor, şehrimizin markası. Bu marka değerini yüceltmek, en yükseğe taşımak bizim boynumuzun borcudur” dedi.
Kastamonuspor 1966’da Başkan Metehan Babaş, ligin ikinci devresinde maç haftasına girilirken yaptığı basın toplantısıyla, giden ve gelen oyuncular ile transfer çalışmaları hakkında net bilgiler paylaştı.
Devre arası itibariyle Kastamonuspor 1966’dan 10 futbolcu gönderdiklerini, 11 futbolcuyla da sözleşme imzaladıklarını söyleyen Metehan Babaş, transfer çalışmalarının ise devam ettiğini söyledi.
GİDENLER VE GELENLER
Teknik heyetin raporu doğrultusunda, Halil Çelik, Yusuf Orhan, Hüseyin Bak, Murat Türkkan, Gürkan Alver, Fatih Selimhan Solmaz, Ceyhun Elmas, Aykut Sarıdoğan, Fatih Özçelik ve Batuhan Er ile yolların ayrıldığını söyleyen Başkan Metehan Babaş, “Oyuncumuz Eray Hüdaverdi’nin bir aşama kat edemeyeceğini kampta gördük. Eray, 2018’in sonuna kadar futbolcumuz olduğu için onu kiralık vereceğiz. Kadromuza yeni dahil ettiğimiz isimler ise kaleciler Cengiz Biçer ve Oğuzhan Bahadır; sağ bek ve stoper oynayabilen Erkan Sekman, stoper İbrahim Kaş, orta saha Arda Havar, Ufuk Özbek, Fatih Ergen, stoper Onur Canik, orta saha Ahmet Ayaloğlu, ön libero Salih Sefercik ve orta saha Ferdi Elmas’tan oluşuyor. Bu 11 isim Kastamonuspor 1966’nın resmi oyuncularıdır” dedi.
“TRANSFERİ BİTİRMEDİK”
Transferi tamamen noktalamadıklarını da söyleyen Metehan Babaş, “Eksik gördüğümüz birkaç bölge var. Acele etmiyoruz, illa maçın ilk gününe yetişecek diye bir kural yok. Hazır olan, geldiği an da takıma katkı sağlayabilecek, takımın motivasyonunu yükseltebilecek, takımda aktif rol alacak futbolcularla görüşmelerimiz var. Bu transferlerin de 2-3 gün içerisinde netleşmesini bekliyoruz. Girişimlerde bulunduk. Sol bekte görüştüğümüz ve beklediğimiz oyuncumuz var, hücum mevkiinde de çok yönlü oynatabileceğimiz sadece forvet değil, forvet arkası, gerektiğinde de kanat oynayabilen çok yönlü bir isimle daha görüşmemiz var. Çalışma prensibimize uygun 3 futbolcu daha alabiliriz” diye konuştu.
“MENAJERLERLE ÇALIŞMADIK”
Transfer çalışmalarında hiçbir menajerle görüşmediklerini de söyleyen Metehan Babaş, “Futbolculara 2 yıldır yaptıklarımızı, ileriye dönük proje takımı olduğumuzu ve bu proje takımının içinde federasyonla hiçbir sıkıntı olmadığını aktardık. Camia küçük, herkes bunları bilerek, gönül rızasıyla geliyor. Gerekli şartları da uygun hale getirdiğimizde, o gün içinde anlaşıp kampa dahil ediyoruz. Süreci hiç uzatmıyoruz” dedi.
“İBRAHİM KAŞ İLE SÖZLEŞMEMİZ 1,5 YIL”
İbrahim Kaş’ın yarım sezonluk değil 1,5 yıllık sözleşmesi olduğunu da söyleyen Başkan Babaş,”İbrahim Kaş 1 buçuk yıl benim futbolcum. Yarım sezonun ardından bir sonraki sezon kulüp opsiyonlu sözleşmesi var. Futbolcu ve kulüp opsiyonlu değil. Yeni transferlerin hepsi kulüp opsiyonlu. Öncelik kulübün” dedi.
“ZİYA HOCA’NIN İSTEDİĞİ TÜM İSİMLERİ ALDIK”
Teknik direktör Ziya Doğan’ın isteyip de alamadıkları hiç bir oyuncunun olmadığını da söyleyen Metehan Babaş, “Hocamız ligleri iyi biliyor. Tecrübeli futbolcuları, gençten yetişecek önü açık oyuncuları iyi biliyor. Elinde bir portföyü var. Hocanın isteyip de alamadığımız, görüşemediğimiz kimse yok. Devre arası transferi sezon başı gibi olmuyor. Zor oluyor. Transferde yönetim ve teknik kadro tamamen koordineli çalıştı. Hocanın da istediği adamlar önümüze geldi, biz yönetim kurulu olarak denilenlerin hepsini yaptık” şeklinde konuştu.
“NOKTA TRANSFERLER YAPTIK”
Kastamonuspor’u en iyi noktaya getirmek için uğraştıklarını da söyleyen Metehan Babaş, “En ufak beklentimiz yok. Biz bunu memleket meselesi olarak gördük. Başkanımız bir hedef koydu. Her sene lig atlamayı bizde isteriz. Ama bazı olumsuzluklar oluyor. Biz bu olumsuzluklar karşısında aciz bir durumda kalmadık. Eksiğimizi gördük, eksik yerleri nasıl giderebiliriz diye sezon bitmeden istişarelerde bulunduk. Bu eksik noktalara takımda dinamizmi arttıracak, tecrübesiyle, futbol kalitesiyle, birinci devre yaşanan aksaklıkları ortadan kaldıracak nokta transferler yaptık. Herkes, her şeyin iyi olmasını ister. Herkesten çok, biz bunu böyle isteriz. Kastamonuspor, şehrimizin markası. Bu marka değerini en yükseğe taşımak bizim boynumuzun borcudur. Biz onun için bütün Kastamonu’ya söz verdik ve 2 yıldır da bu sözümüzün arkasında durduk. Bu yapılan transferlerle daha enerjik, motiveli bir Kastamonuspor ile inşallah daha güzel bir başlangıç yaparız” dedi.
“10 FORVETTE ALSAK YAŞAR BURADA”
Yaşar Çetin’in hiç bir yere gitmeyeceğini de söyleyen Metehan Babaş, “Yaşar Çetin, bu sezonun sonuna kadar Kastamonuspor 1966 Kulübü’nün futbolcusudur. 10 tane de forvet alsak yine de göndermeyeceğiz. Biz Yaşar’dan memnunuz. Çalışmasından, gayretinden, yaptığı işlerden memnunuz. Transfer söylentileri Yaşar’ın motivasyonunu düşürüyor” dedi.
“ALGI OPERASYONLARINA TAVİZ VERMEDİK”
Ligin ilk devresinde olumsuz sonuçlar oldu diye sırt çevirenlerin de olduğunu söyleyen Metehan Babaş,”Ben bir kere Kastamonu halkına teşekkür ediyorum, bu takımın 2 senedir arkasında durdular ve 2-3 maç yenildiler diye vazgeçmediler. Ama bazı kesimler, sosyal medya üzerinden bunu fırsat bilerek bizi bazı şeylerin içerisine çekmeye çalıştılar. Hiçbir zaman taviz vermedik. Bunların içine girmedik girmeyiz de, sosyal medya üzerinden ne yazarlarsa yazsınlar. Bu algı operasyonudur. Bu çirkin tablo içine biz girmedik, sadece işimize bakıyoruz. Bu işin mimarı, canı gönülden bu işle ilgilenen Belediye Başkanıma, Valime ve gece gündüz bu işe bizimle birlikte emek veren, işini gücünü bırakan yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu yolda 2 senedir bizi hiç yalnız bırakmayan basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. Her yere bizimle birlikte gelen taraftarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Onlar her fırsatta Kastamonuspor’un arkasında durdular. Her zaman takımlarının kıymetini bildiler” diye konuştu.