“Kastamonu, partimizin hizmet kalesidir”

AK Parti İl Gençlik Kolları Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısı hafta sonu yapıldı.
Toplantıya katılan İl Başkanı Halil Uluay, partili gençlerden “ülkeyi daha güzel günlere götürmek amacıyla” kendilerini geliştirmelerini istedi ve bunun için sürekli okumalarını istedi.
Gençlik Kolları İl Başkanı Musa Kalafat da konuşmasında, Türkiye’nin ve İslam aleminin büyük sıkıntılar içerisinde olduğuna işaret etti ve “Ezelden ebede gidecek olan kutlu yürüyüşün sancaktarı olan şerefli yiğitler nasıl büyük badireler atlattılarsa bugünde zalimin karşısında elif gibi dimdik duran başta Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere doğrudan devletimiz ve milletimiz alemin nizamı için çıktığı bu yolda büyük badireler atlatmaktadır.
15 yıldır aydınlık bir Türkiye için gecesine gündüzüne katan ‘Durmak yok, yola devam’’ sloganıyla yeni Türkiye’nin inşası için her türlü engeli aşarak büyük umutları milletimizin desteğiyle gerçekleştiren kutlu AK Parti hareketi bugün de aynı kararlılık ve gayet ile devam etmektedir” dedi.

15 Temmuz gecesi kirli ittifakların 40 yıllık planlarını çökerttiklerini söyleyen Kalafat, “O gece tüm dünyaya artık Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını devlet- millet el ele gösterdik.
15 Temmuz gecesi 40 yıllık planları çöken kirli ittifakların kurucuları top yekun devletimize ve milletimize saldırmaya başladılar. Kuklaları PKK, PYD, YPG, FETÖ ve DEAŞ gibi eli kanlı terör örgütlerini kullanarak bu milletin geleceğine doğrudan kast ettiler. Nitekim o günden bu yana vatanımızın bir çok yerinde bizleri kararlı duruşumuzdan vazgeçirmek ve korku imparatorluklarının esareti altına almak için silahlı ve bombalı eylemlerle dağlarda, şehirlerde yiğitlerimizi şehit ettiler. Ancak onların hesap edemedikleri bir şey vardı; o da bu vatanın korkusuz yiğit evlatları 3-5 köpeğe bu ülkeye teslim etmeyecekleriydi. 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler komutanlığı ele geçirmeye çalışan satılmış köpeği alnının ortasından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir gibi bu hafta İzmir’de uzun namlulu silahlarıyla vatandaşlarımızın canına kasteden hainleri tabancasıyla itlaf eden şehit polis memuru Fethi Sekin gibi yiğitler bu vatanda asla bitmeyecek. Onlar ne taraftan saldırırlarsa saldırsınlar,  Şehitlik gibi yüce bir makamın hayaliyle büyüyen yiğitler bu kirli oyunları Allah’ın izni ve inayetiyle yerle yeksan edecektir” diye konuştu.
Hiç kimseye,hiçbir cenaha karşı dikleşmediklerini ama her zaman dik durduklarını belirten Kalafat, Kastamonu’ya son dönemde yapılan yatırımlara da işaret etti ve “Kastamonu Gençlik Kolları olarak 15 yıldır yürüttüğümüz hizmetleri her geçen gün arttırarak şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehrimize, ülkemize partimiz, yerel yönetimlerimiz ve hükümetimiz ile yaptığımız hizmetler neticesinde her geçen gün halkımızın bizlere olan teveccühünün arttığını görmekteyiz. Kastamonu artık Adalet ve Kalkınma Partisinin hizmet kalesidir” dedi.

Ak Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanlığı Teşkilatlanma Birimi ve Yeni Seçmen Biriminin sunumlarının ardından İlahiyatçı Hüseyin Yakut, toplantıya katıldı ve Ak Gençlerle sohbet etti.