KÜ’lü öğrencilerden AA ve İHA’ya ziyaret

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Anadolu Ajansı(AA) ve İhlas Haber Ajansı’na ziyarette bulundu.

Üniversitenin Gazetecilik Bölümü 4’üncü sınıf öğrencileri Dr. Öğretim Üyesi Erkam Temir öncülüğünde haber ajanslarını gezme fırsatını yakaladı. Gazeteci adayları ilk olarak İHA Ankara Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. İHA ‘da Haber Müdürü Beyazıt Cebeci ile tanışma fırsatı bulan öğrenciler sormak istedikleri soruların cevaplarını birinci ağızdan aldı ve montaj odası ve haber stüdyosunu gördü.

Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü’nü de ziyarette bulunan öğrenciler, burada da konferansa katılırken soru cevap eşliğinde bilgilendirildi. AA Fotoğraf Haberi Editörü Fırat Yurdakul, öğrencilere çalışma arkadaşlarını tanıştırırken, basın fotoğrafının AA için önemli bir yer bir atfettiğini ifade etti. Ajanstaki ziyaretini bitiren gazeteci adaylarına “Savaş Muhabiri” kitabı ve not defteri takdim edildi.

Gezi ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan  Erkam Temir, “Öncelikle geziyi organize etmemi olanak sağlayan Rektörlüğümüz ve bizi ağırlayan AA ve İHA’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Geziyi ‘Haber Ajansları’ dersini verdiğim 4’ncü sınıf öğrencilerime sadece ders içinde duyduğu teorik bilgi ile sınırlandırmak değil, uygulamalı olarak ajansları onlara göstermek, öğrencilere moral ve azim aşılamak için organize ettim” dedi.

Öğrencilerinin artık bir gazeteci adayı olarak hangi konularda eksik, hangi konularda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini bu ziyaretle birlikte gördüklerini dile getiren Temir, “Ögrencilerimin hepsini, umarım ileride bu ajanslarda ve daha iyi yerlerde görebilirim” diye konuştu.

Erkut KARGIN