“Kulübün çaycısı oluruz, gocunmayız”

Metehan Babaş, Kastamonuspor 1966 başkanlığını Salim Arpacıoğlu’na devretmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Babaş, Kastamonu Belediyesi’nde Spor İşleri Müdürü olarak görev yaptığını hatırlattı ve bu görevi nedeniyle tüm kulüp ve branşlara eşit mesafede durması gerekirken, üstlendiği başkanlık görevinin, büyük ilgiyi KSK 1966 topladığı için farklı algılanmaya başladığını, buna son vermek adına başkanlık görevinden ayrılma kararı aldığını söyledi.

Son yönetim kurulu toplantısında da yönetim kurulu üyelerinin hem fikir olarak bu görevi Salim Arpacıoğlu’na teklif ettiklerini belirten Metehan Babaş, Arpacıoğlu’nun sorumluluktan kaçmayıp görevi kabul etmesinin Kastamonu ve Kastamonuspor 1966 sevgisini gösterdiğini belirtti.

Görev değişikliğinin kendisini Kastamonupor 1966’nın uzağında tutmasının söz konusu olmadığını “Gerektiğinde kulübün  çaycısı olarak hizmet etmeye hazırım. Bundanda asla gocunmam” diyerek dile getiren Metehan Babaş, Kastamonuspor 1966’da her ismin değişebileceğini ancak belirlenen hedefin asla değişmeyeceğinin bilinmesini istedi.

Metehan Babaş açıklamasında şunları söyledi:

“Ben ve yönetim kurulum Kastamonuspor 1966’yı devraldığımız süreçte takımımız 2.Lig’de 15’nci sırada düşme hattının bir sıra üstünde bulunuyordu. Bu kolay bir karar değildi. Bilindiği gibi 8 yıldır Kastamonu Belediyesi’nde memurum, ayrıca bir süredir de Spor İşleri Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Spor İşleri Müdürlüğü kurulduğunda profesyonel bir takımımız yoktu. Tosya Belediyespor’la yaptığımız işbirliğiyle başlayan sürecin başından bu yana hep Kastamonuspor 1966’nın içinde, yanında, takipçisi olduk. Kastamonuspor 1966’ya destek olurken diğer kulüp ve branşları asla gözardı etmedik. Diğer kulüp ve branşlara da destek olduk, katkı sağladık ama KSK 1966 başkanı olmam üzücü bir şekilde spor camiasında “spor sadece Kastamonuspor 1966’dan mı ibaret?” algısı oluşturdu.

Her zaman ‘Kastamonuspor 1966 kimsenin tekelinde değildir. Şehrin takımı ve en önemli değeridir’ dedik. Bunun değerini bilen herkesin başımızın üstünde yeri olduğunu söyledik. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın maddi ve manevi büyük destekleriyle hayat bulan Kastamonuspor 1966’nın bugünlere gelmesinde yola çıktığımız ilk günden bu yana yönetim kurulu üyelerimizle fikir alışverişinde bulunmamız önemli rol oynamıştır. Bu çerçevede de son yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda görev değişimi kararı aldık. Takımı kurduğumuzdan bu yana yanımızda olan, hiçbir zorlukta yılmadan bu kulübün yanında duran kulübümüzün hem maddi hemde manevi en büyük destekçileri arasında yer alan yönetim kurulu üyemiz, değerli iş adamımız Salim Arpacıoğlu’na başkanlık görevini teklif ettik. Kendileri bu sorumlulukta kaçmadılar ve aynı ekiple, aynı enerjiyle devam etme koşuluyla başkanlık görevini kabul ettiler, camiamızı onurlandırdılar. Kendisine teşekkür ediyorum. Belirlediğimiz hedef ve istikamet doğrultusunda beraber yürümeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum.“Biz görevde kaldığımız süre zarfından bir memleket meselesi olan Kastamonuspor 1966’nın emanetçiliğini hakkıyla yapabildiysek ne mutlu bize. Bugün bu kulübün başkanı yarın yöneticisi oluruz. Gerektiğinde çaycısı olarak hizmetimize devam ederiz, bundan gocunmayız çünkü bizim tek gayemiz Kastamonuspor 1966’nın ve Kastamonu’nun başarısıdır.

Bugüne kadar elde edilen başarılar birlik beraberlik sayesinde yakalanmıştır. “Torunlarım bile 2.Lig’i göremez” diye konuşulurken 1.Lig’in kapısından döndük. Bunu birlikte sevinip, birlikte üzülerek başardık. Bu da bizim yönetimimize nasip oldu. Hem şahsım, hem yönetim kurulum, hemde camiam adına onurlu ve gururluyum. 4 yıl önce Kastamonuspor 1966’nın hem maddi hemde manevi arkasında duracağımızın sözünü nasıl verdik ve yerine getirdiysek bugünde aynı sözü veriyoruz. Bugünden sonrada aynı heyecan ve azimle Kastamonuspor 1966’nın başarısı için çalışmaya devam edeceğiz. Kulüplerde futbolcular gelir, futbolcular gider. Teknik heyetler gelir, gider. Başkanlar, yönetim kurulu üyeleri çeşitli nedenlerden dolayı değişir. Bunlar Kastamonuspor 1966’da da olur ama bizde belirlenen hedef, rota değişmez.

Kastamonuspor 1966 camiası öyle büyük bir camia ki bunu işin içinde olmayan bilemez, anlayamaz. O heyecanı yaşamak lazım. Kastamonuspor 1966’lı olmak maça iki gün olmasına rağmen uyuyamamak demektir. Bu sevmekle, sahiplenmekle başarı gelir. Biz bugün nasıl seviyorsak yarında bu sevgimiz sürecek. Bugün nasıl sahipleniyorsak yarın çok daha fazla sahipleneceğiz.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Yetim kalmış, öksüz kalmış Kastamonuspor 1966’yı bugünlere getiren, büyük emeği olan başta Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a, Valimiz Yaşar Karadeniz’e, Milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, ilçe belediye başkanları ve kaymakamlarımıza, kamu kurum müdürlerimize, yönetim kurulu üyelerimize, sanayi kuruluşlarımıza ve yöneticilerine, iş adamlarımıza, esnaflarımıza, sivil toplum kuruluşu başkan, yönetici ve üyelerine, dünyanın her yerinde kalbi Kastamonuspor 1966 için atan tüm Kastamonululara ve cefakar taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum.”