Salim Başkan’dan taahhüt

“Bugüne dek olduğu gibi elimden gelen desteği vermeye devam edeceğim”

Kastamonuspor 1966’nın yeni Başkanı Salim Arpacıoğlu, kurulduğu günden bu yana yönetiminde olduğu kulübe unvan ayırt etmeden elinden gelen desteği verdiğini belirtti ve bunun doğal olarak şimdi de süreceğini söyledi.

Kulübü iki ay içerisinde olağanüstü kongr8eye götüreceklerini ve Kastamonuspor 1966’nın bunun ardından daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini kaydeden Salim Arpacıoğlu, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“2 ay içinde yapılması kararlaştırılan olağanüstü kongreye kadar geçici olarak yönetim kurulu kararıyla kulüp başkanlığı görevini üstlenmiş bulunmaktayım. Sayın belediye başkanımızın koordinesinde inşallah 2 ay içinde olağan üstü yapacağımız kongrede yönetim kurulu üye sayısını genişleterek birlik ve beraberlik sağlanarak Kastamonuspor 1966 daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. Kastamonuspor 1966’ya şimdiye kadar olduğu gibi yönetim kurulu başkanı veya yönetim kurulu üyesi herhangi bir görev ayırt etmeksizin elimizden gelen desteğin verileceğinin bilinmesini istiyorum”

2014 yılında, Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın isteği üzerine Kastamonuspor yönetim kuruluna girdim. Kastamonuspor’u sırtlayarak, amatör ligden alıp 2’nci Lig’e taşıyan ilk başta Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaşın desteği ile Kulüp Başkanımız Mahir Altıkulaç ve yönetim kurulu ile birlikte; büyük bir mücadele verilerek bu günlere gelinmiştir.

2016-2017 sezonunda kulüp başkanı olarak görevi üstlenen ve aynı zamanda Kastamonu Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sayın Metehan Babaş, 2016-2017 sezonu ikinci yarısında takımı yeniden kurarak, Kastamonuspor’u Play-Off’a taşıma başarısını göstermiş ancak Play-Off’tan çıkmak nasip olmamıştır. 2017-2018 sezonu için yine şampiyonluk hedeflenerek takımımıza önemli transferler yapılmış, bireysel olarak profesyonel oyuncular alınmış olmasına rağmen futbol camiasında sık görülebilen uyumsuzluklar nedeni ile takımımız puan durumuna göre ligin ortalarında yer almaktadır.

Sayın Kulüp Başkanımız Metehan Babaş’ın Kastamonu Belediyesi spor işleri müdürü olması sebebi kulüp başkanlığı görevini bırakarak yönetim kurulu üyesi olarak devam etmesi üzerine, Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş başta olmak üzere Sayın Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Hakkı Köylü’nün isteği üzerine, yönetim kurulu tarafından 2 ay içinde yapılması kararlaştırılan olağanüstü kongreye kadar, geçici olarak kulüp başkanlığı görevini üstlenmiş bulunmaktayım.”

Bugüne kadar yakalanan başarıda emeği geçenlere tek tek teşekkürlerini ileten Arpacıoğlu; “Kulübümüz ve şahsım adına elini taşın altına koyarak, ilimiz geleceği için önemli olan Kastamonu 1966 Spor Kulübümüzün buralara gelmesinde en ağırlıklı yükünü üstlenen ve bundan sonra da aynı desteğini vereceğini taahhüt eden Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a teşekkür etmek istiyorum. Ve yine Sayın Kulüp Başkanlarımız Mahir Altıkulaç’a hizmetleri ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Metehan Babaş’a vermiş olduğu hizmetlerden ve bundan sonraki dönemlerde de yönetim kurulu üyesi olarak görev alacağı ve en az kulüp başkanlığı döneminde olduğu kadar her türlü desteklerini vereceklerini beyan ettikleri için teşekkür ediyorum. Yönetim kurulunda görev alan tüm arkadaşlarıma ve ayrıca Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz, Sayın Vekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir ve destek veren tüm iş adamlarımız, esnafımız, taraftarlarımız, görev alan tüm teknik direktörlerimiz, takımımızda oynayan tüm futbolcularımız, teknik personelimize, basın çalışanlarımıza ve tüm taraftarlarımıza teşekkürlerimi bir borç biliyorum” dedi.

Arpacıoğlu son olarak; “Şahsım ve yönetim kurulumuz olarak, olağanüstü kongreye kadar belediye başkanımızın desteği ve memleketimiz Kastamonu’yu sevenlerin destekleri ile inşallah kulübümüzü ve takımımızı başarıyla taşıma gayreti içerisinde olacağımızı bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.