“Kutsal değerlerimizin siyaset malzemesi yapılmasına karşıyız”

CHP-IYI PARTİ (Millet İttifakı) ortak adayı Mustafa Öztürk kurum ziyaretlerine devam ediyor. Kastamonu Müftülüğü ziyaretinde Mustafa Öztürk şu açıklamayı yaptı:
Cumhuriyeti kuran iradenin partisi olan CHP 4 Mart 1924 yılında Diyanet İşleri Başkanlığını da kurmuştur. Kur’anın ilk Türkçe tercümesine Atatürk Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’a yaptırmıştır. Biz siyasi görüş olarak kutsal değerlerimizin siyasete malzeme edilmesine şiddetle karşı çıkıyoruz. Vatan, millet , kitap, bayrak gibi kutsal değerlerimizi içinde bulunduğumuz mahalli seçim sürecinde ve hiçbir siyasi faaliyetimizin içinde kullanmayacağız. Buna azami derecede dikkat edeceğiz.
Belediye Başkanlığını aldığımızda ibadethanelerimizin, mezarlıklarımızın temizliğine, bakımına çok dikkat edeceğiz. Vatandaşlarımızı birbirine bağlayan ortak değerlerimizi hiçbir zaman örselemeyeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak dine uzak değil, dini siyasetten uzak tutuyoruz.
Kurum ziyaretlerimiz ve vatandaşlarla buluşmamız devam edecektir. Bugün ve yarın her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyecek ve çözüm için gerekli her türlü tedbiri alacağız.

Bizim belediyecilik anlayışımızın omurgasını şu düşünce oluşturacaktır.
“Biz sorunları umuda çevireceğiz, umutları soruna değil.”