M. Feyzi Efendi’yi anma programı yarın

 Kastamonu’nun manevi değerlerinden, din bilgini Mehmet Feyzi Efendi, ölümünün 27. Yıldönümü olan yarın, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nın (TÜRKAV), düzenlediği özel bir programla anılacak.

Yarın 10.30’da, Mehmet Feyzi Efendi’nin Gümüşlüce’deki kabri başında Kur’ân-ı Kerim tilaveti ve hatim duası ile başlayacak olan anma programına bu yıl da katılımın yüksek olması bekleniyor.

Anma programının ikinci bölümü saat 13.30’da Rüya Düğün ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Mehmet Feyzi Efendi’nin fikirlerinin anlatılacağ, buradaki programda Eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan “Ailede Huzur, Yurtta Huzur” konulu bir konferans verecek.

TÜRKAV Şube Başkanı Abdullah Ünal, yaptığı açıklamada, “Vakfımızın bu dev organizasyonuna her yıl beş binden fazla gönül dostu katılmakta ve Kastamonu’nun manevi değerlerinden Mehmet Feyzi Efendi’yi yâd etmektedir. Onun, bugün için önemi daha da iyi idrak edilen fikir ve görüşlerinin, Kastamonu insanı ve tüm Türk-İslâm alemine anlatılması noktasında TÜRKAV üzerine düşeni yapmaktadır ve bundan sonra da aynı gayreti gösterecektir” dedi.

•••

BARUTÇUOĞLU AVM’DE SERGİ

TÜRKAV’ın, Mehmet Feyzi Efendi’yi ölümünün 35. Yılında anma programı kapsamında yer alan fotoğraf sergisi, Barutçuoğlu AVM giriş salonunda dün açıldı. Sergi hafta sonu da açık olacak.