Macerasever Ilgaz’daydı

Orkun Olgar’ın yapımcılığını üstlendiği NTV’de yayınlanan belgesel programı  ‘Macerasever’ bu hafta Ilgaz dağlarında çekim yaptı.

Ilgaz dağlarında yapılan zorlu program çekimlerine, şehrimizin tanınmış simalarından olan, doğa, kamp ve Off-Road sporlarıyla adından sık söz ettiren ve sosyal medya ismiyle “Keyif Avcısı” olarak tanınan Ferhat Salur ile Beden Eğitimi ve Kayak Öğretmeni Mete Hancı ile İl Özel İdaresi personeli Koray Kaya eşlik etti.

Macerasever ekibinin çekimlerini gerçekleştirdiği Ilgaz dağlarında, özellikle bu sezon Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından hizmete açılan Yurduntepe Kayak Tesisleri de yer aldı.

Önceki sene yine Küre Dağları, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi ve Ilgarini mağarasında çekimler gerçekleştiren Macerasever, Kastamonu’nun tanıtımına da büyük katkı sunmuştu.

Ferhat Salur “Bizler daha önce de söylediğimiz gibi ilimizde doğa sporları ile tanınmış, doğayla bağdaşmış, bir bütün olmuş kişileriz. Kamp ve Off-Road programlarımızla daha çok biliniyoruz. Doğayı seviyoruz ve adımızda bu yüzden Keyif Avcısı olarak markalaştı. Orkun Olgar ve ekibi, NTV ekranlarında yayınlanacak olan ikinci Kastamonu programını Ilgaz dağlarında bizlerle birlikte gerçekleştirdi. Yine geçen yıl olduğu gibi ekibi burada bizler muhteşem Kastamonu Ilgaz’ının zirvesinde doğada misafir etmenin mutluluğunu yaşadık. Değerli arkadaşlarımız Mete Hancı ve Koray Kaya ile birlikte zorlu Ilgaz çekimlerinde kamp ve konaklamada Macerasever ekibine yardımcı olmak adına elimizden geldiği kadar destek verdik. Yeni açılan Yurduntepe Kayak Tesisleri ve Anadolu’nun yüce dağı olan Ilgaz’ın daha çok tanınmasına katkı sunan Orkun Olgar ve ekibi Macerasever’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

NTV’de yayınlanan Macerasever programın Ilgaz belgeseli önümüzdeki ay yayına girecek.