Okul yapımları için plaketli teşekkür

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, depreme dayanıksız okullar için verilen yıkım kararı sonrasında başlatılan yenilerinin yapım, eskilerinin onarım ve güçlendirmeyi kapsayan zorlu  süreçteki paydaşları İl Özel İdaresi’nin, elde edilen başarılı sonuçtaki gayret ve desteklerinden dolayı Genel Sekreter Zafer Karahasan‘a bir teşekkür plaketi verdi.

Bahçacıoğlu plaket takdiminde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Göreve başladığım günden itibaren paydaş kuruluşlarımız olan İl Özel İdaresi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte eğitim yatırımlarımızın kısa zamanda hayata geçirilmesi için koordinasyon içinde çalışmalarımızı sürdürdük.

İlimizde bu güne kadar 23 adet okula depreme dayanıksız olmasından dolayı yıkım kararı verilmiş ve bu okulların yerine kısa süre içinde yeni okulların yapılması sağlanmıştır. Bu okulların bugün itibari ile yüzde 60’ıtamamlanmış ve bunların tamamı İl Özel İdaresi tarafından yapılmıştır.

Eğitim yatırımlarımızın hayata geçirilmesinde vermiş oldukları destekleri için başta Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz olmak üzere paydaş kuruluşlarımız; İl Özel İdaresi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bir Kastamonulu ve İl Milli Eğitim Müdürü olarak teşekkürlerimi ifade etmek isterim.

Aynı zamanda 23 Ağustos Ortaokulundan Matematik öğretmenim olan merhum Ahmet Karahasan’ın oğlu İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın T.Zafer Karahasan’a teşekkür plaketini vermenin bana ayrı bir duygu yaşattığını ifade etmek isterim.”

Bahçacıoğlu’nun, babası merhum Öğretmen Ahmet Karahasan’ın adını da anarak yaptığı takdim konuşmasıyla duygulanan Karahasan ise şöyle konuştu:

“Bilindiği gibi bizim görev alanlarımızın en önemli kısımlarından birini de paydaş kuruluşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalar oluşturuyor. Bu anlamda bizim en büyük paydaş kuruluşumuz da Milli Eğitim Müdürlüğüdür.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün de belirttiği üzere çok önemli işlere imza attık. Kastamonu’nun fiziki yapı anlamında ki okulların tamamına yakınının yapılmasında(son yapılan ihalelerle bu sayı 27 olmuştur) ve diğer büyük onarımlarının yapılmasında beraber çalıştık.

Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’na ben de çok teşekkür ediyor bu plaketi sadece şahsım adına değil tüm kurumum adına kabul ediyorum. Özel İdare çok büyük bir kurum, bizler Milli Eğitimle birlikte çalışmaktan ilimizin geleceği olan okulların yapılmasında, eğitim alanındaki yatırımlarına destek olmaktan katkı vermekten büyük bir onur ve gurur duyuyoruz.

İşin bir de 2 duygusal boyutu var birincisi;  Kastamonulu eğitimci bir ailenin evladı olarak Milli Eğitim yatırımlarına çok daha hassas ve özveriyle eksiksiz yapılması için çaba gösteriyorum. Diğer taraftan da mezunu olduğum Cumhuriyet İlkokulu,Şimdiki İsfendiyarbey İlkokulu ve Merkez Ortaokulunun yeniden örnek bir şekilde yapılmasını sağladık. Bu husus benim için ayrıca büyük bir gururdur.

İlimizin başta eğitim alanındaki tüm yatırımları olmak üzere Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz’in himayelerinde kısa sürede sonuçlandırılmıştır. Milli eğitim camiasına hayırlı olsun diyor, bunun için de teşekkürlerimizi sunuyorum.”