Mehmet Feyzi Efendi dualarla anıldı

 Kastamonulu İslam alimi Mehmet Feyzi Efendi, vefatının 27. yılında, Gümüşlüce’deki kabri başında yine büyük katılımın olduğu bir törenle dualarla anıldı.

TÜRKAV’ın düzenlediği anma programının ikinci bölümünde ise Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, “Ailede Huzur, Yurtta Huzur” konulu konferans verdi.

Kastamonulu İslam alimi Mehmet Feyzi Efendi, vefatının 27. yılında anıldı.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesince Mehmet Feyzi Efendi’nin kabrinin bulunduğu Gümüşlüce mezarlığındaki anma törenindeki program, TÜRKAV Yöneticisi İlhan Şahin’in, Mehmet Feyzi Efendi’nin hayatı ve sözlerini aktardığı konuşmayla başladı.Ardından Kuran-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Osman Aydın tarafından da dua edildi.

Kabristandaki anma törenine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Müftüsü Osman Aydın, eski MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, TÜRKAV Başkanı Abdullah Ünal ve Yönetimi, Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi Üyeleri, STK temsilcileri, partililerin de aralarında olduğu büyük bir katıllım gerçekleşti.

Program sonunda da katılımcılara TÜRKAV tarafından hazırlanan etli pilav ve ayran ikram edildi.

Necmettin Nursaçan’ın konferansı

aw679447Anma programı, öğleden sonra da Rüya Düğün Salonu’nda düzenlenen konferansla sürdü. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, konferansında “Ailede Huzur, Yurtta Huzur” konusunu ele aldı.

Nursaçan, salonun dolduğu konferansındaki konuşmasında, “Aileyi ayakta tutan dört şey vardır. Bunlar sevgi, saygı, sabır ve sadakattir. Aileler yıkılırsa millet yıkılır. Bizler ailemimizi de ayakta tutacağız ve ailenin toplumun direği olduğunu unutmayacağız. Milletin temelini aile oluşturur. Ailenin sağlam olması ise milletin sağlam olması anlamına gelir. Bu yüzden ailemizde de huzuru yaratacağız, yurdumuzda da huzuru yaratacağız. Gelecek nesillerimizi de buna göre yetiştirecek ve eğiteceğiz. Çanakkale ruhunun arkasındaki şey de sağlam aile yapısıdır, Çanakkale Türküsü’de Kastamonu’nundur. Bunu da hepimiz biliyoruz. Bununla da ülke vatandaş olarak büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

CENGİZ MUHZİROĞLU