MHP Küre İlçe Yönetimi FESHEDİLDİ

MHP Küre İlçe Teşkilatı’nın 15 Nisan’da yapılan kongreyle göreve seçilen Muammer Türkoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, parti Genel Merkezi tarafından feshedildi.
Bu gelişmeyi yaptığı yazılı açıklamayla duyuran Türkoğlu, karara yönelik eleştirilerde bulundu, bir dizi soru yöneltti ve bir nefer olarak mücadelesini sürdüreceğini belirtti.
Türkoğlu’nun açıklaması şöyle:
“15 Nisan 2017’de, ilçemiz tarihinin en yüksek katılımıyla gerçekleşen kongrede, ülküdaşlarımızın teveccühü ile ikinci kez MHP Küre İlçe Başkanı seçildiğim görevimden, genel merkezimizin aldığı fesh kararı ile alınmış bulunmaktayım.
İlçe yönetimimizin fesh edilmesinin sebebi olarak, kongrede partimiz mensuplarının haricindeki isimlerin oy kullanması öne sürülmüştür.
Bu gerekçe, MHP İl Başkanı tarafından da bizzat şahsıma söylenmiştir.
Kongremizin delege listesi, ilçe seçim kurulu tarafından onaylanmış, 3 gün boyunca askıda durmuş ve bu süre içinde delege listesine herhangi bir itiraz olmamıştır.
Kongremizde ise, divan başkanlığını İl Başkanı İbrahim Maşalacı yapmış ve delege listesini divan başkanı olarak onaylamıştır.
Hâl böyle iken, gerek genel merkezimizin aldığı fesh kararı, gerekse de İl Başkanı Maşalacı’nın ‘benim verdiğim listenin dışındakilere oy kullandırttın’ gerekçesi mâkul bir anlamdan uzak ve izaha muhtaçtır.
İlçe kongrelerinde oy kullanacak delege listesi ne zamandan beri il başkanları tarafından liste halinde ilçe yönetimlerine verilmektedir?
Parti tüzüğümüzün hangi maddesinde bu uygulama yazmaktadır?
Sayın İbrahim Maşalacı’nın il başkanı seçildiği kongrede de böyle bir uygulama gerçekleşmiş midir?
Ayrıca, kongremizde oy kullanan delegelerin hepsi partimize üyedir.
Ülkücü iradenin verdiği kararı sindiremeyenler, bunu ifade edemediklerinden dolayı çamura yatmaktadırlar.
Delege listesinden dolayı bir yaptırıma maruz kalmamız gerekiyorsa, o delege listesini divan başkanı olarak onaylayan MHP Kastamonu İl Başkanı Maşalacı’nın da bir yaptırıma tabi tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde durumun adı çifte standart olacaktır.
Aklımızı kemiren bir diğer husus da, AKP destekli birisi ilçe başkanı seçilmiş olsaydı, yine afaki gerekçelerle ilçe yönetimi fesh edilir miydi?
Sayın il başkanının bu soruya cevap vermesi bizleri memnun edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; son kongrede şahsıma ve yönetim kuruluma teveccüh gösteren ülküdaşlarıma ve görevden alınmamıza rağmen destek mesajlarını ileten dava arkadaşlarımıza ve büyüklerimize teşekkür ediyor, ömrümü vakfettigim mukaddes davamın bir neferi olarak bundan sonraki süreçte mücadeleme devam edeceğimi kamuoyuna saygılarımla bildiriyorum. ”