Milletvekili Çelik'ten müjde

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, hükümetin KÖYDES ve Özel İdare ödenekleri dışında köy grup yolları için de yeni bir çalışmayı başlatmaya hazırlandığı müjdesini verdi. Özel İdare’nin bulunduğu 51 ilden grup yollarıyla ilgili bilginin isteneceğini söyleyen Metin Çelik, , 51 il arasında da bu konuda en fazla ihtiyacı olan ilin Kastamonu olduğunu belirtti ve “Yanlış bilmiyorsam eğer bizim 3 bin 500 kilometre civarında grup yolumuz var” dedi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, köy grup yollarıyla ilgili hükümetin planladığı önemli bir çalışma hakkında açıklamalarda bulundu.
Müjde niteliğindeki çalışmayla birlikte Kastamonu’nun çok önemli bir ihtiyacının özel bir ödenekle ortadan kalkacağını söyleyen Metin Çelik, “Kastamonu’daki yollarımız için önemli bir gelişme söz konusu. Başbakanımızla, Maliye, Kalkınma ve İçişleri bakanlarımızla görüşerek köy yollarındaki sıkıntıyı ifade etmeye çalıştık. Bu konuda KÖYDES ödeneklerinin iki katına çıkması önemli bir gelişmeydi. Ama bu hafta grup yollarımızla alakalı güzel bir gelişme oldu. Grup yolları için özel bir program düşünülüyor. Yani sadece grup yollarının yapılması kaydıyla Özel İdare’nin olduğu 51 ile özel ödenek gönderilmesi için bir çalışma başlatıldı. İllerimizden grup yollarının ne kadar olduğu yönünde bir rapor istenecek. Oluşturulacak bir çalışma grup yoluyla bir hedef ortaya konulacak. Hazırlanacak plan doğrultusunda da KÖYDES ve Özel İdare çalışmaları dışında grup yolları için de bir çalışmaya başlamış olacağız” diye konuştu.
Metin Çelik, 51 il arasında da bu konuda en fazla ihtiyacı olan ilin Kastamonu olduğunu söyledi ve “Yanlış bilmiyorsam eğer bizim 3 bin 500 kilometre civarında grup yolumuz var” dedi.
Geçtiğimiz haftalarda CHP’li milletvekillerinin Kastamonu’da yaptığı açıklamalar hakkında da konuşan Milletvekili Metin Çelik, “Uzun yıllardır beklediğimiz projeler bir bir açılıyor. Ilgaz tüneli bitti, devlet hastanemiz kısmen hizmete girdi. Kırık barajının sözleşmesi imzalandı. Devasa projeler bizi bekliyor. Kastamonu destek veriyor, karşılığını alıyor. CHP heyeti geçen ay Kastamonu’ya geldiğinde hak etmediğimiz ithamlarda bulunmuştu. Kastamonu’ya hizmetin gelmediğinden bahsetmişlerdi. Olur olmaz şeyler söylemişlerdi. Ben onlara basın yoluyla gereken cevabı o zaman vermiştim. Ben onları Ilgaz tüneli açılışına davet etmiştim o zaman ki açıklamamda. Ama açılışta göremedim. İnşallah hastanenin açılışına yine kendilerini bekliyoruz” dedi.
Milletvekili sayısının artacak olmasıyla birlikte Kastamonu’nun yeniden 4 milletvekili ile temsili noktasında bir çalışmanın da söz konusu olacağını söyleyen Milletvekili Metin Çelik, “Bunun için nüfusumuzun artması gerekiyor. Belki Türkiye’de büyükşehirlerde nüfusu en fazla olan bir iki ilden birisi biriz. İstanbul’da 1 milyonun üzerinde Kastamonulu yaşıyor. En fazla çalışma yapıp başarıya ulaşabilecek il de biziz. Özel bir çalışmaya da ihtiyaç yok aslında. Aslında bir çok emeklimiz yaz aylarında 6 ay Kastamonu’da diğer aylarda büyük şehirlere gidiyorlar. Biz sadece bu kişilerin ikametlerini Kastamonu’ya aldırsak, istediğimiz hedefe ulaşırız” şeklinde konuştu.
Ülke gündemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Metin Çelik, “Türkiye son günlerde çok yönlü saldırılara maruz kalıyor. Bir yandan PKK terör örgütü, diğer yandan DAEŞ belası, bir taraftan da FETÖ örgütü Türkiye’nin bu yürüyüşünü durdurmak istiyorlar. Biz biliyoruz ki ve inanıyoruz ki Türkiye’nin bu yükselişi milletimizin dirayeti sayesinde devam edecektir. Birlik ve beraberliğimiz bu oyunları ortadan kaldıracaktır. Terör örgütleri kazanamayacak ve Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.
Türkiye’nin yeni bir başlangıcın arefesinde olduğunu da söyleyen Milletvekili Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Komisyonda çalışmasını tamamladığımız Anayasa teklifimizin görüşmelerine pazartesi günü Meclis’te başlayacağız. İnşallah bu süreç memleketimizin geleceği için milletimizin bekası için hayırlı olacaktır. Milletimizin kafasını karıştırmak isteyenler var. Yapacağımız değişikliği algı operasyonlarıyla farklı yönlendirmek isteyenler var. Başta CHP ve HPD olmak üzere bazı STK’lar çok farklı bir şey amaçlandığını ifade etmeye çalışıyorlar ama milletimiz gerçekleri çok iyi görüyor. Millitimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanlış bir iş yapmayacağını çok iyi biliyor. Rejimin değişeceğini iddia ederek Türkiye’nin geri gideceğini iddia ediyorlar.Asla böyle birşey yok. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ne dedi?; Türkiye 1923’te tercihini ortaya koymuştur. Bizim tercihimiz Cumhuriyet’tir, tam demokrasidir, milletin kayıtsız şartsız hakimiyetidir. Onlar 1982 Anayasa’sının milletinin iradenisi sınırlayan bir Anayasa olduğunu söylemiyorlar mıydı? Biz milletin gücünü arttırmaya çalışırken, neden rejim değişikliği olacak iddialarında bulunuyorsunuz. Hesap ortada. Bir şekilde milletin kafasını karıştırmaya çalışacaklar. Biz de doğruları göstermek için çabalayacağız. Yeni Anayasa değişikliğinde yapılacak çoğu değişiklikler 2019’da yürürlüğe girecek. Ama Cumhurbaşkanı’nın partisiyle ilişiğinin yasaklandığı bölüm, eğer referandumda evet çıkarsa hemen yürürlüğe girecek. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan referandumun hemen sonrasında parti üyeliğine geri dönebilecek. Bu çok önemli bana göre. Ayrıca geçmişte her 16 ayda bir hükümet kurmuşusuz. Böyle bir hükümet sistemiyle yönetilen Türkiye vardı. AK Parti dönemiyle istikrar sağlandı. Biz geleceğin adımlarını bugünden itibaren atacağız. Yönetimde istikrarı sağlayacağız. Seçimlerin bitmesiyle koalisyon olacak mı olmayacak mı, partiler anlaşacak mı anlaşamayacak mı sorularını artık kafalardan sileceğiz.” • ERHAN VEREN