“Durursak tökezler, düşeriz”

AK Parti İl Danışma Meclisi’nde konuşan İl Başkanı Halil Uluay, siyaseti bisiklet kullanmaya benzetti ve “Çalışmalarımızı bisiklet kullanmaya benzetebiliriz. Durduğumuz anda tökezler, düşeriz. Siyaset de böyle. Bakın diğer partilerin durumu ortada. Kışın ortasında burada toplanmaya ne gerek var dersek, bu toplantılara katılmazsak tökezler, diğer partilerin durumuna düşeriz. Onlar bu mevsimde, bu tür toplantılara ne gereği var diye bakan partilerdir. İbadet aşkıyla bu toplantılara geldiğimiz içinde iyi durumdayız ve her geçen gün oylarını arttıran bir partiyiz” dedi.

15895543_1600689536613953_2447480973934336729_oAK Parti Kastamonu teşkilatının Ocak ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı, İl Koordinatörü Kilis 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Devecioğlu’nun da katılımıyla Kuzeykent’te Belediye konferans salonunda gerçekleşti.
Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, il ve ilçe teşkilatları, kadın kolları ve gençlik kolları üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Av. Halil Uluay gerçekleştirdi.
Konuşmasına Ilgaz Tüneli’nin açılması ve devlet hastanesinin de kısmen hizmete açılmasını dile getirerek başlayan Halil Uluay, “Hastanenin diğer bölümleri de en kısa zamanda hizmete girecek. Kastamonu’nun bundan sonra üzerine eğileceği en büyük sorununun başında Tıp Fakültesi’nin devri yer alacak. Bu yönde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Ayrıca Yurdun Tepe Kayak Tesisi’nin de hizmete açılıp, Kastamonu turizmine bir an önce kazandırılması için girşimlerimiz olacak. Mahalli İdareler Eğitim Merkezi de çözülmesi gereken sorunlar arasında yer alıyor. Bu konuda da çalışmalarımıza başladık. Bu üç yatırım hizmete açıldığında Kastamonu’ya büyük katkı sağlayacak. Sağlık açısından çevre illerin gündeminde olacağız. Kış sporları açısından Ankara’nın ilk tercihleri arasında Kastamonu yer alacak. Bu hizmetler tamamlanınca Kastamonu’nun standardı biraz daha yükselmiş olacak” diye konuştu.
AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren sürekli hareket halinde olduğunu söyleyen Halil Uluay, “Çalışmalarımızı bisiklet kullanmaya benzetebiliriz. Durduğumuz an da tökezler düşeriz. Siyaset böyle. Diğer partilerin durumu ise ortada. Kışın ortasında burada toplanmaya ne gerek var der bu toplantılara katılmazsak tökezler, diğer partilerin durumuna düşeriz. Onlar bu mevsimde, bu tür toplantılara ne gereği var diye bakan partilerdir. Bizim bu toplantılara ibadet aşkıyla gelmemiz lazım. İbadet aşkıyla bu toplantılara geldiğimiz içinde iyi durumdayız ve her geçen gün oylarını arttıran bir partiyiz. Biz bu toplantıları ibadet aşkıyla yaptığımız ve AK Parti ayakta kaldığı müddetçe Türkiye’ye hiçbir şey olmayacaktır. Bugün Türkiye’ye yapılan saldırılar kadar partimize de saldırılar gelmektedir. Her türlü saldırıyı milletimizin ve sizlerin basiret ve ferasetiyle püskürteceğiz. Her türlü saldırıya karşı uyanık olmamız lazım” ifadelerinde bulundu.

Uluay’ın ardından Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, ilçelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

ak-parti-31Kürsüye üçüncü çıkan isim ise Belediye Başkanı Tahsin Babaş oldu. Konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan oyunlara değinen Başkan Babaş, “Ne kadar oyun oynanırsa oynansın dik duruşumuz onlara yetiyor. Bunun başında da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım ile hükümetimiz geliyor. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir çok şeye karşı gövdesini siper etmi durumdadır. Bizimde Anadolu’da kendisine destek olmamız lazım. İlimizde, ilçemizde, mahallemizde, köyümüzde bu dik duruşa katkı sağlamamız lazım” dedi.
Büyük projelerde genel merkezin görüşünü aldığını da söyleyen Başkan Tahsin Babaş, “Genel merkeze bağlıyız ve onların tecrübelerinden faydalanıyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma göre Kastamonu’da çok iyi bir çalışma gerçekleştiriliyor. Son 14 yılda Kastamonu’ya çok büyük hizmetler yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. Ilgaz Tüneli çok büyük ve önemli bir yatırımdır. Geçen hafta Ankara’dan dönerken Ilgaz’ı 2 dakika 25 saniyede geçtik. Ilgaz Dağı’nı bu mevsimde geçmeye kalksak 35 yada 40 dakika zaman harcardık. Kastamonu için bu byük bir kolaylıktır. Devlet hastanemiz taşınmaya başladı. Kırık Barajı’nı ihalesi yapıldı. Kastamonu’nun 70 yıllık su ihtiyacını karşılayacak bir projeden bahsediyoruz. Kastamonu’da kültürel dokuyu ayağa kaldırma çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Şehrin içinde kalan sanayilerin şehir dışına taşınması içinde çalışmaları yakından takip ediyor, sürdürüyoruz.”
ÜYELERE UYARI
Milletvekillerinin konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Basına kapalı bölümde ise parti üyelerine, “İçimizdeki sorunları burada soru cevap şeklinde çözmeliyiz. Kamuoyuna sorunlarımızı yansıtmamalıyız. Dışarıda açıklamalar yaparak partiye zarar vermemeliyiz” uyarısında bulunulduğu öğrenildi. • ERHAN VEREN