“Mücadele 90 dakika sürmeli”

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Eyüpspor deplasmanının kendileri için artı bir ders niteliği taşıdığını söyledi. Bu karşılaşmanın 90 dakika boyunca maçta herşeyin değişebileceğini gösterdiğini söyleyen Metehan Babaş, puan kaybı yaşamadan yollarına devam ettikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Zorlu bir deplasmanı geride bıraktıklarını söyleyen Metehan Babaş, “Eyüpspor  ekstra bir performans sergiledi. Biz de hazırlıklarımızı bu doğrultuda yapmıştık. Maça da hızlı başladık ve 2-0 öne geçtik. Ancak yapılan bazı hatalar bize pahalıya mal oluyordu. Devre arasında hocamızın yapmış olduğu nokta değişiklikler sonrasında da karşılaşmalan galibiyetle ayrılmamızı sağladı. Zirveyle puan farkı 6’ya düştü” dedi.

Ligde uyum süreci yaşadıkları ilk iki haftanın ardından sonraki 7 haftanın lideri olduklarını ve sürekli  üste koyarak ilerlelediklerini söyleyen Metehan Babaş, “Ama Eyüp maçı bize şunu gösterdi. Skor üstünlüğü ne olursa olsun asla rehavete kapılmamak gerekiyor. 90 dakika sonunda düdük çalana kadar herşey değişebilir. Biz bunu bu maçta daha iyi gördük. Skor ne olursa olsun, geride de olsak ileride de olsak maçtan kopmamalıyız. Bu da bizim için bir dersti. Puan kaybı yaşamadığımız için bizim için artı bir ders oldu” diye konuştu.

Eyüpspor yönetiminin bilet fiyatları konusundaki tutumunu da eleştiren Metehan Babaş, “Kastamonu nüfusunun İstanbul’daki gücünü herkes biliyor. Bunu fırsata çevirmek istediler. Bilet fiyatlarını bu doğrultuda yükseltmek kulüp açısından etik bir davranış değil. İstanbul Eyüp semti Kastamonulular’ın yoğun yaşadığı bir bölge. Biz Eyüpspor’dan bir jest beklerdik. Biz onların yaptığı uygulamayı yapmazdık. Aldıkları kararı doğru bulmuyorum” dedi.

İstanbul deplasmanlarında övünülen Kastamonu nüfusunu sahaya yansıtamadıklarını da söyleyen Metehan Babaş, bu konuda ise şunları söyledi:

“İstanbul’da sürekli övündüğümüz ve maçlarımıza sürpriz engeller çıkartılmadığı sürece büyük ilgi gösteren ciddi bir nüfusumuz var. Bununla birlikte İstanbul’da sayısız Kastamonu derneği var. Her birinin başkan ve bir yöneticisi bu takıma katkı sağlasa, maçına gelse yine yeterli. Bazı şeyler kağıt üzerinde yapılsın diye yapılmamalı. Kastamonu’yu sevmek Kastamonuspor 1966’yı sevmektir. Kastamonu’nun İstanbul’da büyük bir lobisi var. Bu gücümüzü kullanmamız lazım. Biz şehrimizde Kastamonu ismini Kastamonuspor 1966 ile tüm Türkiye’ye duyuruyoruz. Bununla da gurur duyuyoruz. Bu gurura ortak olmak isteyen herkese de kapımız açıktır.”

Hafta sonu karşılaşacakları Kocaeli Birlikspor maçına da değinen Metehan Babaş, “Kocaeli Birlikspor bizim hedef maçlarımızdan. Daha önce yapmış olduğumuz açıklamalarda Etimesgut, Eyüp, Kocaeli maçlarından mutlaka galibiyetle ayrılmalıyız demiştik. Bu haftaki rakibimiz genç bir kadroya sahip. Savaşan ve mücadele eden bir yapıları var. Beklenmedik zamanlarda galibiyet aldılar. Can yakabilen bir takım. Ama biz mücadele ettiğimiz sürece her maçı kazanırız. Bu doğrultuda biz de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.