“Müslümanların acilen bir araya gelmesi gerek”

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) düzenlediği ve Dr. İhsan Şenocak konuşmacı olarak katıldığı konferansta salon dolup taştı.

DR. İHSAN ŞENOCAK, KASTAMONU'DA KONFERANS VERDİ DR. İHSAN ŞENOCAK: "TÜM KAPILARIN AÇILMASI ANCAK KAİNATIN EFENDİSİ HZ. MUHAMMED'E (S.A.V) YÖNELMEKLE MÜMKÜN OLUR" "YAŞANAN AHLAKİ EROZYON KARŞISINDA MUKADDES EMANETLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ"

Şenocak’ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği ‘Mutluluklar Yetim Kalmasın’ projesi kapsamında verdiği “İslam Dünyası’nın Yeniden İnşası ve Yetim” konferansı öncesinde katılımcılara İHH’nin çalışmalarıyla ilgili görsel sunum gerçeleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta konuşan Dr. İhsan Şenocak, Irak, Suriye ve Arakan başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde Müslümanlar’ın katledildiğini, bu katliamların durdurulabilmesi için Müslümanların acil bir araya gelmesi ve birlik olması gerektiğini söyledi, “Yaşanan ahlaki erozyon karşısında mukaddes emanetlere sahip çıkmalıyız” dedi.
“Tüm kapıların açılması, ancak Kainatın Efendisi Hz. Muhammed’e yönelmekle mümkün olacak” diyen Dr. İhsan Şenocak, “Batı uygarlık, İslam ise medeniyettir. İslam vahye, Batı ise Yunan aklı, Roma Hukuku ve Hıristiyan ahlakından müteşekkil bir terkibe dayanır. Batı, bir kuru akıldır ve Allah kuru akla ne kadar hak ve imtiyaz vermişse Batı hepsine maliktir ve kuru aklı nelerden mahrum etmişse hepsinden de yoksundur” dedi.

“Çanakkale, bu milletin imanının zaferidir” diyen Şenocak, geçmişten bugüne İslam dünyasına yapılan saldırılara dikkat çekerek, “Dünyanın en güçlü orduları, Çanakkale’de Anadolu evlatlarının sahip olduğu iman karşısında mağlup oldu. Şimdi savaşı meydanda kaybedenlerin türlü hilelerle Müslümanların imanını hedef aldı. Bu yüzden yaşanan ahlaki erozyon karşısında mukaddes emanetlere sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kastamonu Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu ise İHH’nın hayırsever vatandaşların desteğiyle dünyada 77 bin, Kastamonu’da da 131 yetim çocuğa baktığını belirterek, mazlumların sesi olmaya devam edeceklerini ve bu kapsamda bir hafta gibi kısa bir sürede un yüklü yardım TIR’ını Suriye’ye gönderdiklerini, ayrıca yeni bir TIR’ın daha Suriye’ye gitmek üzere yola çıktığını belirtti.
Konuşmaların ardından Dr. Şenocak, Suriye’ye gönderilecek yardım TIR’ı için dua etti. Ayrıca Dağdelenoğlu, konferans için Şenocak’a teşekkür plaketi sundu.

(Haber Servisi ve İHA)