Öğrenci servis ücretleri belirlendi

Kastamonu’da öğrenci servis taşımacılığı yapan kooperatif olan Güven Tur, 2018-2019 eğitim öğretim dönemindeki servis ücretlerini açıkladı. En yakın mesafede tam gün ücretleri 150 liradan başlarken, en uzak mesafede ise bu rakam 200 lira olarak belirlendi. Servis araçlarında rehber personel bulundurulması durumunda ise her öğrenciden tarifeye ek olarak 25 lira ücret alınacağı açıklandı.

Güven Tur Başkanı Faruk İslamoğlu, kooperatif olarak yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde hazırlıklarını sürdürdüklerini, araçların bakımlarını yaptırdıklarını belirtti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da iki aylık kazançlarını araçlarının bakımlarına harcadıklarını söyleyen Faruk İslamoğlu, “Araç yenileme, araç sigortaları ve akaryakıt giderleri bizlerin kazancının büyük bölümünü alıp götürmekte. Bu ve benzeri zorunlu giderlerin bir bölümün yansıması olarak belirli bir oranda talep ettiğimiz ve   kabul edilen yeni dönem servis fiyatları belirlendi. Değerli velilerimizin ve öğrencilerimizin bu zorunlu fiyat farklarını anlayışla karşılamalarını istirham ediyoruz” dedi.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da şehit ailelerinin çocuklarından ücret talep etmeyeceklerini söyleyen Faruk İslamoğlu, “Velilerimiz kayıtların açıldığı ilk hafta içerisinde okul önlerindeki sorumlu arkadaşlarımıza gerekli başvuruları yapmaları yada kooperatifimizi telefonla aramaları gerekiyor. Yarıyıl tatilinde yarım ücret alınacak olup bunun haricindeki bayram, rapor vb. günlerin ücreti alınacaktır. Ücretler öğrenci araca bindiği hafta peşin olarak alınacak. Tüm velilerimizin araç sahipleri ile sözleşme yapma zorunluluğu vardır. Tüm ilköğretim araçlarımızda rehber personel bulundurulacak ve bunun için 25.00TL ek ücret alınacaktır. Okul  normal çıkış saatleri haricinde kurs vb. etkinlik için farklı saatlerde çıkan öğrencilerden ilave 25.00 TL ücret alınacaktır.(araçtaki tüm öğrencilerin kursa kalması durumunda bu ücret talep edilmeyecektir.) Ücretlendirme ev ve okul mesafesi tek seferdeki gidiş geliş uzaklığı olarak değerlendirilecektir.  İlerleyen günlerde Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden araçlarımız toplu olarak özel izin belgesi alabilmek için denetime sokulacaktır.” şeklinde konuştu.