Okul alanına hizmet binası!

 Önce baz istasyonu, şimdi de bina!

Kentimizin başarı düzeyi yüksek okulu Göl Anadolu Lisesi, ödüllendirilip ihya edileceğine ve daha da geliştirilmesi için çaba harcanacağına adeta baltalanıyor.

Yüzlerce öğrencinin öğrenim gördüğü okulun dibine baz istasyonu kurulmasına sessiz kalanlar bu kez de okulun spor sahası ve bahçesini yok etmek için harekete geçti.

Söz konusu alana, başka yer yokmuş gibi Milli Eğitim hizmet binası olarak da kullanılmak üzere Rehberlik Araştırma Merkezi binasının yapımı planlanıyor.

göl havadan

 

Göl Anadolu Lisesi, kentimizdeki başarı düzeyiyle öne çıkan okul olmanın cezasını çekiyor!

El üstünde tutulup geliştirilmesi, ihya edilmesi gereken okul, bunun tam tersi uygulamalarla adeta cezalandırılıyor.

Yaz aylarında, okulun hemen dibine Kuzeykent’te kimselerin istemediği baz istasyonu dikilmesine sessiz kalınmasının ardından bu kez de öğrencilerin spor ve yaşam alanına göz dikildi.

Söz konusu alana, Milli Eğitim hizmet binası olarak da kullanılmak üzere Rehberlik Araştırma Merkezi binasının yapımı planlanıyor.

Bu durum öğrenciler ve veliler arasında tepkiyle karşılanırken, okulun aynı zamanda İl Öğrenci Meclis Başkanı da olan Öğrenci Meclis Başkanı Abdullah Çağlar, gelişmeyle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Okulumuzda spormüsabakalarının, şenliklerin yapıldığı, öğrencilerin dersten artakalan zamanlarında yorgunluklarını ve streslerini en iyi bir şekilde attıkları arka bahçesinin bizden kopartılarak Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası olarak tahsis edildiğini ya da edilmek istendiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye’ye yüzlerce öğretmen yetiştiren Göl Öğretmen Lisesi bundan önce Göl Köy’de çok daha büyük bir alan içerisinde hizmet vermekteydi. Çok uzak olmayan bir zamanda eski yerimize nazaran çok daha küçük bir alan olan Kuzeykent’teki şimdiki yerimize taşınmış bulunuyoruz. Ancak şimdi mevcut alanımızın da yarısının kopartılarak iyice dört duvar arasına hapsedilmeye çalışıldığımızı üzülerek ve çaresizlikle görüyoruz.”

Öırencilere bunları düşündüren “niyetin” yeniden gözden geçirilmesi şart gözüküyor.