Ölü sayısı 4’e yükseldi

  • Germeç’te(Alatarla) 20 Aralık günü meydana gelen ve iki kardeş, bir amcaoğlunun öldüğü silahlı saldırı olayında ağır yaralanan78 yaşındaki İhsan Doğan da tedavi görmekte olduğu Kastamonu Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Germeç’te20 Aralık’ta yaşanan ve iki kardeş ve bir amcaoğlunun silahla vurularak öldürüldüğü, iki kişinin de yaralandığı kanlı olayın ardından bir acı haber daha geldi. Olayda ağır yaralanan 78 yaşındaki İhsan Doğan, 28 gündür tedavi altında tutulduğu Kastamonu Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Taşköprü Kızılcaören köyünde yaşayan ve aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan iki ailenin üyeleriuzlaşmak amacıyla Germeç’teki (Alatarla) bir iş yerinin önünde buluştu.

Uzlaşma görüşmeleri esnasında çıkan tartışma bir anda büyümüş ve işin içerisine silahların girdiği olayda Süleyman Doğan (49) ve kardeşi Ertan Doğan (32) olay yerinde, amcaoğlu Namık Doğan (48) ise kaldırıldığı Kastamonu Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Ağır yaralanan İhsan Doğan ve Satı Doğan ise Kastamonu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Süleyman Doğan ve Ertan Doğan’ın babası olan İhsan Doğan da 28 günlük yaşam savaşını kaybederek hayatını kaybetti.

Olayda A.Y, S.Y. ve K.Yadlı kişiler ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.