“Sağlık kurumlarımız yıpratılmamalı”

Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, meslektaşı olan sağlık ordusunun büyük bir kahramanlık gösterdiğini ifade ederek, “Onlarla iftihar ediyorum. Özel bir hastanedeki genç bir meslektaşım da virüs kaptı. Bu konudaki spekülasyonlara da karşı olduğumu belirtirim. Sağlık kurumlarımızın yıpratılmaması gerekiyor” dedi.

44 yıllık bir hekimlik geçmişinin olduğunu ve bunun 40 yılını da Kastamonu’da geçirdiğini ifade eden Kent Konseyi Başkanı Dr.Ahmet Zafer Ergün, açıklamasında şunları ifade etti:

“Çeyrek asır baştabiplik yaptım. 1980 yılında, 6 bin kişinin hastalandığı kolera salgınında Devlet Hastanemizin tek dahiliyecisi olarak görev yaptım. Bizim yaşadığımız bir epidemi idi. 40 gün çocuklarımı göremedim. Salgını hastane çalışanlarının yardımı, büyük gayreti,mülki idarenin tedbirleri ile atlattık. Şu anda bütün dünya Kovid-19’la savaşıyor. Sevgili meslektaşlarım ve sağlık ordusu büyük bir kahramanlık gösteriyor. Bu arada özel hastanede genç bir meslektaşım virüs kaptı ve müşahadeye alındı. Hem Devlet Hastanemiz, hem özel hastanemiz görevlerini yapıyorlar. Sağlık ordumuzla iftihar ediyorum. Bu konudaki spekülasyonlara karşı olduğumu belirtirim. Meslektaşlarımın ve sağlık kurumlarımızın yıpratılmaması gerektiğini hatırlatır, meslektaşlarıma kolaylık, halkımıza esenlikler dilerim.”