Seçim yürüyüşünde muhtarlara sıcak mesaj

  • Osmanağaoğlu’ndan Cumhur İttifakı’na vurgu

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlattıkları “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” programı kapsamında Kastamonu’ya gelen MHP heyetinin ilk mesajlarını verdikleri iki kesim muhtarlar ve esnaf oldu.Muhtarlarla yapılan toplantıda konuşan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, muhalefete yönelik sert eleştiriler içeren konuşmasında ağırlığı Cumhur İttifakı’na verdi, bu birlikteliğin büyük önem taşıdığını ve süreceğini söyledi.

 

  • Vidinlioğlu kredinin onaylandığını açıkladı

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise, şehrin her mahallesinde çalışmaları bulunduğunu, sadece Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bu yıl 30 milyon liralık altyapı çalışması gerçekleştirdiklerini, yeni mahalle olan Budamış’a çok ciddi yatırımları olduğunu belirtti, İller Bankası’nınprojeler için talep ettikleri krediyi önceki gün onayladığını açıkladı ve “Budamış’ıaltyapısıyla üstyapısıyla ihya edeceğiz” dedi. MHP İl Başkanı Emin Çınar da, vatandaşların ve muhtarların yanında olduklarını ve sorunlarını çözmek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

 

 

“Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” programı kapsamında ilimize gelen ve Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Konya Milletvekili Esin Kara, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, MYK üyeleri Hüseyin Edis, Yüksel Aydın, Davut Haskırış, Çağrı Acı’dan oluşan MHP heyeti, düzenlenen toplantıda mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kebeci Restaurant Cafe salonunda yapılan toplantıya MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ile partili diğer ilçe belediye başkanları ve yöneticileri katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyesinin her mahallede çalışmasının bulunduğunu belirterek, sadece Mehmet Akif Ersoy Mahallesine bu yıl altyapısı için 30 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Vidinlioğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Pandemiden dolayı toplu yapacağımız törenlerin hepsini ötelemek ya da iptal etmek zorunda kaldık. Hatta her yıl yaptığımız Türk Dünyası Günleri ertelendi, diğer düzenlenen festivalleri ertelemek zorunda kaldık. Ama artık pandemi ile yaşamayı birazcık da öğrendik. Aşılamalarımız artınca yavaş yavaş rutin programlara dönmeye başladık. Genel Başkanımızın talimatıyla bütün illerimizde geniş katılımlı heyetlerle birlikte toplantılar tertip ediyoruz. Maksadımız muhtarlarımızın problemlerini çözüm ya da katkıda bulunmak. Ben, her ne kadar Merkez Belediye Başkanı olsam da öncesinden verilmiş sözümüz vardı, ilçelerden ya da köylerimizden, muhtarlarımızdan gelen her türlü talebe imkanlarımız ölçüsünde elimizden geldiğince yanlarınca olacağımızı söyledik. Bununla ilgili de birçok çalışmada bulunduk. Bu çalışmalarımıza bundan sonra da inşallah devam ettireceğiz.”

Ülke olarak zor günlerden geçtiklerini söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Sağlık açısından zor günlerden geçiyoruz. Pandeminin getirdiği bir takım şartlar var. Bu konuda esnafımız sıkıntı yaşadı, bu benzer olarak herkese sirayet etti. Son günlerde görüldüğü üzere bir de dolar ve avro kurunda ani artışlar var. Eskiden Cenab-ı Allah dert vermediği zaman hani derlerdi acaba kıyıda köşede mi kaldık? Onun için Cenab-ı Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez. Milletimiz gerçekten çok vefakar bir millet. Türkiye’miz, bütün Turan coğrafyasının göz bebeği, olmazsa olmazı, hem de bütün mazlum milletlerin olmazsa olmazıdır. Onlar biliyor ki Türkiye güçlü olursa bizim de beslediğimiz umudumuz var, bizimde geleceğe yönelik planlarımız var diyorlar. Onun için önce biz güçlü olmak zorundayız. Tabii ki bizim güçlü olmamızı da herkes istemiyor. Türkiye’nin üç tarafı denizlerle, dört tarafı da düşmanlarla çevrili. Dolayısıyla bir olmamız, beraber olmamız, birlik içinde olmamız, diri olmamız ve diri kalmamız lazım.” diye konuştu.

“Muhtarlarımız, bugün bizler, sizinle biriz ve beraberiz” diyen Başkan Vidinlioğlu, şöyle konuştu:

“Her türlü sıkıntıda yanınızdayız. Kapımız da, gönlümüz de sizlere her daim açık. Kastamonu’muzu geleceğe birlikte taşıyacağız. Her türlü sıkıntıda yanınızda olacağız. Kastamonu Belediyesi olarak pandemiye rağmen yaptığımız çok fazla çalışma var. Sadece Mehmet Akif Ersoy Mahallesi için bu yıl ki yatırımımız 30 milyon TL’dir. Bilindiği üzere Mehmet Akif Ersoy Mahallesi hem çamurdan, hem de tozdan çok ciddi sıkıntılarla karşılaşıyordu. Altyapısı tamamlanmadan insanlar binalara oturmaya başlamış. Bunun getirdiği bir takım sıkıntılar vardı. Allah’a şükür, yaptığımız ciddi yatırımla bu sorunları çözdük. Hemen hemen her mahallemizde yürüttüğümüz çalışmalar var, özellikle yeni mahalle olan Budamış Mahallemize çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. İller Bankası önceki gün kredimiz onaylandı. Altyapısıyla üstyapısıyla inşallah Budamış Mahallemizi de ihya edeceğiz. Her zaman muhtarlarımızın, vatandaşımızın yanındayız. Her türlü sıkıntıda kapımız her daim açık.”

EMİN ÇINAR

MHP İl Başkanı Emin Çınar da, toplantıda yaptığı konuşmada, hem MHP’li belediyeler olarak hem de il ve ilçe teşkilatlarıyla vatandaşların ve muhtarların yanında olduklarını ve sorunlarını çözmek için çaba sarf ettiklerini belirtirken şunları söyledi:

“Arıtma Tesisini ziyaret ettik. Özellikle merkez bölgesinden Taşköprü’ye kadar bütün köylerimizi yakinen ilgilendirecek olan tesisimiz son aşamasına geldi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yaklaşık olarak birinci yılını doldurduğum il başkanlığı görevinde bütün saygıdeğer muhtarlarımıza her noktada gücümüzün yettiği kadarıyla katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Biz, gerek belediyelerimiz ve gerekse teşkilatlarımız olarak gece gündüz her daim sizlerin yanıdayız. Bugün burada çok sayıda muhtarımız ile bir arada olmaktan mutluluk duyduk, bizlere güç ve onur verdi. MHP olarak Cumhur İttifakına sadakat ile hizmet eden, onun anlayışından asla çıkmayan bir siyaset kavramının içerisinde Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin bizlere verdiği talimatlar çerçevesinde siyasetimizi devam ettiriyoruz. Bütün milletvekili arkadaşlarımız, genel başkan yardımcılarımız, sizlerden edindiğimiz sorunlarla yakından ilgilendiriyorlar. Ama geçen dönemden MHP olarak bizim bir kolumuz eksik. Parlamentoda temsil edildiğimiz noktada inşallah önümüzdeki dönemlerde siz değerli muhtarlarımızın sorunlarını çözmek, onların dertleriyle hemhal olmak noktasında daha güçlü olacağımıza cani gönülden inanıyorum.”

TAMER OSMANAĞAOĞLU

Heyette yer alan MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ve Konya Milletvekili Esin Kara’nın yaptığı konuşmaların ardından kürsüye gelen Heyet Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, şunları söyledi:

“Attığımız her adımda, Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışının bir eseri ile karşılaştığımız Kastamonu’da, Yüce Allah’ın lütfettiği güzelliklerin bin bir türlüsüne şahitlik etmekten dolayı da bahtiyarlık duyuyorum. Attığımız her adımda; Kastamonu’nun, haysiyeti, gururu ve kabiliyeti yüksek insanlarıyla tanışmaktan da ayrıca büyük bir memnuniyet duyuyorum. Şüphesiz ki; bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantımız, ülkemizin içinden geçtiği hassas süreç göz önüne alındığında, muhteva, anlam ve önem açısından çok daha kıymetli bir hal almıştır. Her zamankinden daha fazla birlik ve dirlik içinde olmamız gerektiği açık olan bu süreçte, milletimizin dibi belli olmayan karanlık bir dehlize çekilmeye, devletimizin otoritesinin zaafa uğratılmaya çalışıldığına hep birlikte şahitlik etmekteyiz. Bir yanda siyasi hayallerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde uygulamaya koymaya çalışan oyun kurucular, onların hemen ardında provokatif açıklamalarıyla onların değirmenine su taşımayı meslek edinmiş sözde bir muhalefet, onların yanı başında ise kalemleriyle birlikte ruhlarını da sattığından şüphemiz olmayan sözde müellifler birlik olmuş, kaosu tetiklemek için var güçleriyle çalışmaktadır. Tüm bunların yanında; ekonomik göstergelerin adeta bir silah gibi kullanılması, siyasi hırsları uğruna döviz kurlarındaki dalgalanmaları dünden hazır oldukları kargaşa için fırsat olarak gören muhterislerin bir anda kendini göstermesi, siyasi ikballerini Türkiye’nin batmasında görenlerin büyük bir yüzsüzlük içinde ekranlarda boy gösterme yarışına girmesi, içinden geçtiğimiz sürecin çok daha farklı bir zemine çekilmeye çalışıldığını açık bir şekilde göstermektedir.”

MHP’nin ve Cumhur İttifakının topyekûn bir şekilde hedef alındığını söyleyen Osmanağaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin son 5 yılında attığı Ankara merkezli adımların çıkış noktası olan, milli haysiyetimizin muhafızı, milli istikbalimizin teminatı MHP’nin ve Cumhur İttifakının topyekûn bir şekilde hedef alınmasının sebebi de tam olarak budur. 2016’da yaşanan FETÖ’cü hain darbe girişimine rağmen, PKK, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C gibi terör örgütlerinin eylem birlikteliklerini hedef birlikteliğine döndürmelerine rağmen büyük bir milletin sahip olabileceği büyük bir sorumluluk anlayışı içinde, hızlı ve etkin adımlarla mücadelemizi değerli kılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hedef alınmasının sebebi tam olarak budur. Evet; beşeriz, şaşarız! Haşa; eksiksiz olduğumuzu iddia etmiyoruz! Bazı sorunlarımızın olmadığını, vatandaşlarımızın bazı sorunlarla mücadele ettiğini, insanlarımızın bazı sıkıntıları olduğunu asla ve kata inkâr da etmiyoruz. Ancak diyoruz ki; Bu sorunlarla Türkiye’yi tahakküm altında bırakmaya çalışanlar zilletin ta kendisidir! Bu sorunların oluşmasına zemin hazırlayanlar, Kandil’deki eli kanlı teröristlerin çağrısına alelacele cevap verirken, bizim uzattığımız elimizi ellerinin tersiyle iten ihtiraslarının kölesi olmuş muhterislerin ta kendisidir. Türkiye’nin Suriye’de terör devleti oluşmaması için göstermiş olduğu kutlu mücadelede geri adım mı atmalıyız? Türkiye’nin Irak’ın kuzeyindeki haklı terörle mücadelesinde geri adım atması için çabalayanlara eyvallah mı diyelim? Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan’ın dört bir yanında, Karadeniz’in kuzeyinde, Balkanlar’da verilen meşru mücadelemize son mu verelim? Onların istedikleri gibi Kıbrıs’ı gözden mi çıkaralım? Bedeli ecdadımızın kanlarıyla ödenen haklarımızdan 3 liralık döviz kuru karşılığında vaz mı geçelim? Milli Mücadele daha yeni başlamışken; Milli Mücadeleye destek vermek için teşkilatlanmasını tamamlamış, Kastamonu Müdafaa-ı Hukuk Cemiyeti’nin kurucularının torunlarıyla birlikte bu salondayız! Milli Mücadele dönemine bambaşka bir boyut kazandıran, Anadolu’nun elleri kınalı kadınlarına ilham kaynağı olan, Müdafaa-ı Hukuk Hanımlar Cemiyeti’nin kurucularının torunlarıyla bu salondayız ve hepimiz biliyoruz ki bu devlet üç beş döviz baronunun, tefecinin, soy kütüğü şaibeli aydıncıkların icazetiyle kurulmamıştır. Bu devletin temelleri; Duruçaylı Halime Çavuş’un imanıyla atılmıştır. Bu devletin duvarları Hafız Selman İzbeli’nin fedakârlıklarıyla yükselmiştir. Bu Devletin çatısı Şerife Bacının adanmışlığıyla kurulmuştur.”

Osmanağaoğlu  konuşmasında, muhtarlara, “Ankara’da 48 milletvekiliniz vardır. Derdinize derman olmak için çabalamaya hazır, sesinize kulak vermek için bekleyen, attığınız bir adıma on adımla karşılık vermek için hazır duran 48 milletvekiliniz vardır. Kısıtlı imkânlarla da olsa ifa etmeye çalıştığınız görevin ağırlığının, devletiyle vatandaş arasındaki en önemli halka olduğunuzun da farkındayız. Yükünüzü hafifletmek için buradayız, yükünüze omuz vermek için hazırız” mesajını verdi.

MHP’ye, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine ekranlardan saldırılar olduğunu söyleyen MHP Genel Sekreter Yardımcısı, şunları söyledi:

“Esasen isimleri önemli olmayan ancak menşeileri malum bu güruhun anlamakta en çok zorlandıkları, anlamamakta ısrar ettikleri şey Liderimiz Devlet Bahçeli’nin bir gün tarih kitaplarında okutulacak duruşu, derslerde anlatılacak tarihi tavrıdır. Bazıları yine anlamayacaktır; anlamamakta ısrar edecektir. Ama söylemekte fayda vardır: Ne zaman milletimizin yarınlarına dair bir tehlike belirse, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli; bir adım öne çıkmış ve milli direnişin işaret fişeğini tutuşturmuştur. Onun tarafından ortaya konan tespitler, uyarılar ve öngörüler; hedefi tam ortasından vurmuş, devletin selameti, milletin bekası için söylediği her bir söz; yüz yıl önce yükselen istiklâl haykırışı gibi memleketin dört bir köşesine yayılmış ve gönüllerde daima yankı bulmuştur. İlhamını Anadolu’nun derin köklerinden ve bu milletin irfan pınarından alan Milliyetçi Hareket Partisi; Türkiye’yi bekleyen tehlikelere karşı ilk tepkiyi veren milli refleks merkezi ve hassas sinir ucu olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve onun muhterem Lideri Devlet Bahçeli’nin yaklaşımı kör muhalefet yapma amacı güden diğer kesimlerden her zaman farklı olmuş, yakın tarihimizde nerede bir kırılma yaşanmışsa Türk Milliyetçilerinin haykırışı Liderimizin yükselen sesinde kendisine yer bulmuştur. Bu gerçek; Milliyetçi Hareket Partisi’nin dilinin, uslubunun ve düşüncelerinin hasmane değil dostane olduğunu herkese en net şekilde göstermiştir. Bilinmelidir ki; Milliyetçi Hareket Partisi millet ve devlet menfaatine uygun her girişime destek vermiş, cumhurun yüklediği büyük sorumluluğun gereğini harfiyen yerine getirmekte bir an olsun tereddüde düşmemiştir. Adı asırlar önce bengü taşlara kazınan büyük Türk milleti ne zaman bir badire ile karşılaşsa Türk Milliyetçileri ‘buradayım’ demiş, Türk Devleti ne zaman birbiri ardına kurulan tuzaklara çekilmeye çalışılsa o tuzaklar Milliyetçi Hareket Partisi tarafından bozulmuştur. Biliyoruz ki; bu büyük milletin kaynağı ve kavgası bugün de aynıdır, değişmemiştir! Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde, bugün de hem siyasi geleneğimizi sürdürmekte, Türk milleti için hayatî meselelere temas etmekte hem de Türkiye’nin lider ülke olması için gereken bütün şartları yerine getirmektedir. Çünkü istiklâl aşkını kalemine, mermilerini de namluya süren kahraman ecdadın torunları; gökleri yaran besmeleyi bugün de çekmeye hazır ve muktedirdir. Tarihi yeniden yazmaya niyetlenenler, ihanetin başkaldırması için niyetlenenler, bu ülkenin kimliğini taşıyıp zihnini müstevliye peşkeş çekmeye heveslenenler umutlanmasın. Çünkü yüz yıl önceki panoramada yer alan şer şebekesi, bütün kadrosuyla yeniden ayaklansa da vatan topraklarını ve kutlu Türk Devletini müdafaa eden ruh her zaman onlara karşı dik bir duruş sergilemek için hazır ve diridir. Önce teyakkuz, sonra taarruz için tetikte bekleyen bu milli duruş; Türk milliyetçiliğinin siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk Milliyetçilerinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin şahsında vücut bulmaktadır. Türk milleti; uzun, ince ve zorlu yolları asırlar öncesinden aldığı ilhamla aşmayı bilmiş, ferasetiyle oyunları bozmuş, komplo sahiplerini kabiliyetiyle alt etmeyi başarmıştır. Bugün de bunu yapacak kudrete fazlasıyla sahiptir. Hiçbir şüpheniz olmasın; Türk Milliyetçileri; kendisine tevzi ve tevdi edilen mukaddes görevi baş tacı edip, saflarını sıklaştırarak bekasının yılmaz bekçileri olmaya devam etmektedir.”

Türk milletinin yaşananları müşahade ettiğini ve bir bir not aldığını söyleyen Osmanağaoğlu, “Kötüden iyi çıkarmaya çalışanlar hüsrana uğratılmaya, hainliğe kılıf arayanlar eli boş dönmeye,  imha operasyonunun figüranlığını yapanlar ise alaşağı edilmeye Cumhur İttifakıyla devam edilecektir. Unutulmamalıdır ki; Cumhur İttifakıyla birlikte kutlu ülküler daha da ulaşılabilir olmuş, dikenli yollarda ödenen bedeller daha da anlam kazanmıştır. Cumhur İttifakı; Türk milletini güç duruma düşürmeye çalışan küresel emperyalizmin baş aktörlerini köşeye sıkıştırmış, alçak tertibin figüranlarının hayallerini suya düşürmüş, kirli oyunun senaristlerinin kalemini kırmıştır. Kim ne yalan söylerse söylesin; Türk milleti yaşananları müşahede etmekte, hain emelleri görmekte, yaşananları bir bir not etmektedir. Kim hangi bozguncu planı tedavüle sokarsa soksun; Türk milleti Cumhur İttifakının Türkiye’nin maruz kaldığı bölgesel ve küresel dayatmalara karşı verdiği tarihi mücadeleyi görmektedir. Türk milleti bilmektedir ki; Cumhur İttifakı, niyetleri kötü, hedefleri kirli, şuurları kapalı, ruhu esir düşmüş zillet birlikteliğinin önündeki sarsılmaz surdur. Cumhur İttifakı; FETÖ’nün çizdiği istikamette yol alanlara, PKK’nın değirmenine su taşıyanlara, küresel siyasetin etkin aktörlerine selam çakanlara, Türkiye’yi gayrı milli bir yola sürüklemeye çalışanlara, Türk milletinin kültürel ve tarihsel müktesebatına aykırı şekilde saf tutanlara, milli bünyenin reddettiği bir siyaseti arzulayanlara karşı cumhur tarafından inşa edilen müstesna bir mutabakatın adıdır” ifadelerini kullandı.

Türk milletinin önüne dikenli teller döşeyenlere fırsat vermeyeceklerini belirten Osmanağaoğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Türk milleti; istikbali Cumhur İttifakıyla şekillendirmeye, geleceğe Cumhur İttifakı ile yürümeye, prangalarını Cumhur İttifakının ruhuyla söküp atmaya, yeni zaferle cumhur ittifakı ile ulaşmaya kararlıdır. Milliyetçi Hareket Partisi kendisine büyük bir sorumluluk yükleyen cumhurdan aldığı güç ile Türk milletinin önüne dikenli teller döşeyenlere fırsat vermeyecektir. Ağızlarından demokrasiyi düşürmeyip, sandığa gömülünce de demokrasi dışı oluşumlarla işbirliği yapanlara at koşturtmayacaktır. İşbirlikçi olmuş, namlusunu Türk Devletine yöneltmiş emperyalizmin tetik çeken eli haline gelmiş tetikçilere imkân vermeyecektir. Türk milletini kaosa sürüklemek, kargaşa girdabında boğmak için ellerini ovuşturan sinsilere meydan bırakmayacaktır. Biliyoruz ki; devlet bizimdir, millet de biziz, vatan da bizimdir. Cumhur İttifakı’nın munzam ve muazzam varlığıyla Türkiye’mize sahip çıkacağız.

Toplantının sonunda MHP Heyeti, İtalya’da düzenlenen Büyükler Kick Boks Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Kastamonu Belediye Spor Kulübü sporcusu 60 kilogramda Full Contact branşında Dünya üçüncüsü olan Asuman Cığlıoğlu’ne hediye ve çiçek verdi.

Cengiz MUHZİROĞLU