MHP İl Teşkilatı kendi mülkünde

MHP İl Başkanlığı’nın kendi mülkü olan yeni binasının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılışta konuşan MHP MYK Üyesi ve eski İl Başkanı Yüksel Aydın, “Milletimizin teveccühü, dava arkadaşlarımızın emekleriyle Kastamonu’muzun yüzde 73,8’ini MHP’nin mensupları, ülkücüler yönetiyor. Dolayısıyla düzgün yöneteceğiz, eksiksiz yöneteceğiz. Hata yapmayacağız, yapmamaya gayret edeceğiz. Çünkü biz dualı bir hareketiz. Hata yapma şansımız yok” dedi.
MHP İl Başkanı Emin Çınar’ın, teşkilat olarak bir ve bütün olduklarını vurguladığı törende konuşan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da, “Kastamonu Cumhuriyetimizin de, Milli Mücadele’nin de vazgeçilmez yeri. Milli Mücadele kıvılcımının ateşlendiği topraklar. Kastamonu ilklerin şehri. Kastamonu arkasında koskocaman bir tarihiyle geleceğe doğru her adımını sağlıklı atmak zorunda. Biz bu bilinçteyiz” diye konuştu.

“Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’nın, satın alarak kendi mülkü haline getirdiği Tuğra İş Merkezindeki yeni binasının açılışı “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” programı kapsamında ilimize gelen heyetin de katıldığı törenle yapıldı.
Mehteran gösterisi, Belediye Meclisi Üyesi Ali Yaykan tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Muzaffer Bal’ın duasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Binlerce yıllık tarihimizle ve o sorumlulukla bugün buradayız. Kastamonu hareketin özel yerlerinden bir tanesi, mihenk taşlarından bir tanesi. Aynı zamanda Kastamonu Cumhuriyetimizin de, Milli Mücadele’nin de vazgeçilmez yeri. Milli Mücadele kıvılcımının ateşlendiği topraklar. Kastamonu ilklerin şehri. Kastamonu arkasında koskocaman bir tarihiyle geleceğe doğru her adımını sağlıklı atmak zorunda. Biz bu bilinçteyiz. Siyaseten az oy aldığımız zamanlarda bile, özgül ağırlığı çok yüksek bir hareketiz. Yılmadık, yılmayacağız. Bizim tarihi bir sorumluluğumuz var. Arkamızda mazlumların duası var. Binlerce alperenin, şehitlerin yanımızda olduğumuzu biliyoruz ve bu bilinçle Türk milliyetçiliğini, ülkücülüğü Genel Başkanımızın öncülüğünde tek başına iktidara taşıyacağız. Milletin buna gerçekten ihtiyacı var. Hareketin de nefes aldığı, sahip çıktığı binasında olması lazımdı. Çok şükür bugünlere geldik. Önceki İl Başkanımız, şimdiki MYK Üyemiz Sevgili Yüksel başkanımızın başlattığı kampanyayı, Emin Başkanımızın döneminde İGM üyelerimizin, Belediye Meclis üyelerimizin ve bizimde katkılarımızla tamamladık” dedi.
MHP İl Başkanı Emin Çınar, kendi binalarına sahip olunmasında emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bugün bu parti binamızın açılışıyla bizi kıskananlara, bizim aramıza nifak sokmak isteyenlere seslenmek istiyorum. MHP; Belediye Başkanıyla, İl Başkanıyla, İlçe Başkanıyla, Belediye Meclis üyesiyle, İGM üyesiyle, Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarını yerine getirir. Başka hiçbir yerden talimat almaz. Eski dönem il başkanı, eski dönem ilçe başkanı, eski dönem yöneticilerimiz bizim için birdir, beraberdir. Onun için bizim aramıza zaman zaman nifak tohumu ekmek isteyenler, asla ve asla emellerine ulaşamayacaklardır. Bugün hizmete sunduğumuz bu il başkanlığımız, şu anda görev yönetici arkadaşlarımıza, dün görev yapan, yarın görev yapacak olan Milliyetçi Ülkücü Hareketin değerli mensuplarına hayırlı olsun. Esnaflarımızla bir aradayız, muhtarlarımızla beraber olduk, STK’larla beraber olduk. Yarın da beraber olmaya devam edeceğiz. Milliyetçi – Ülkücü Hareket’in tek bir hedefi vardır; ezan susmasın, bayrak inmesin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmesin diye mücadele etmektir. Bizler de almış olduğumuz bu kutsi görevi yerine getirmek için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
Yüksel Aydın
Açılışta konuşan MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın, il başkanı olduğunda Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye kayıpları geri alacakları noktasında söz verdiklerini hatırlattı ve şunları söyledi:
“Milletimizin teveccühü, dava arkadaşlarımızın emekleriyle Kastamonu’muzun yüzde 73,8’ini MHP’nin mensupları, ülkücüler yönetiyor. Herkesin bilgisi olsun. Çalıştık emek verdik. Çalışın sizin de olur. Dolayısıyla biz siyaseti Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’nin çizgisinde yapıyoruz, hiç sapmadan. Sapanların hali ortada. ‘Önce ülkem ve milletim’ diyoruz. ‘Sonra partim ve ben’ diye ifade ediyoruz. Yani biz siyaseti karşılıksız yapıyoruz, karşılığını kurban olduğum Rabbimden bekliyoruz. O da bizim samimiyetimizi, inancımızı bildiği için Kastamonu’da yüzde 73,8’ini yönetme şansı verdi. Dolayısıyla düzgün yöneteceğiz, eksiksiz yöneteceğiz. Hata yapmayacağız, yapmamaya gayret edeceğiz. Çünkü biz dualı bir hareketiz. Hata yapma şansımız yok. Dolayısıyla liderimizin çizgisinde, liderimizin talimatlarından hiç sapmadan Cumhur İttifakı noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk Devleti elimizden kayıp giderken, bütün milletvekilleri sizin olsa ne olur, olmazsa ne olur? Bütün belediye başkanları sizin olsa ne olur, olmazsa ne olur? Biz Türk Milletine aşık bir hareketiz. Türk Milleti varsa biz varız. Türk Milleti yoksa biz zaten yokuz. Son ülkücü kalıncaya kadar da bu Türk Milleti’ne hiçbir şey olmayacak.”
Aydın’ın ardından, heyette yer alan Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ve Konya Milletvekili Esin Kara’nın da birer konuşma yaptığı açılış töreninde son konuşmayı yapan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin selamlarını iletti ve “Kastamonu İl Başkanlığımız çok güzel bir binaya kavuşturuyor bizi. Başlatan, bitiren, taşın altına elini sokan her kardeşimin, her arkadaşımın hepsini yürekten tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah Ülkücü Hareketi, Türk Milliyetçiliğini Kastamonu’da daha iyi bir noktaya getirerek, müstakil villalarda oturmayı nasip eder inşallah. Mülk Allah’ın, tapu MHP’nin hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Cengiz MUHZİROĞLU