Şifa dağıtan ellere binlerce teşekkür

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı bugün kutlanıyor. Kastamonu-Çankırı Tabip Odası, 14 Mart etkinliklerini bugün Atatürk Anıtı’na çelenk koyup saygı duruşunda bulunacağı kutlama töreniyle sonlandırıyor.

Tüm hekimler ve sağlık çalışanlarını minnet duyguları içerisinde kutladığımız ve kendilerine teşekkürlerimizi sunduğumuz günle ilgili geleneksel Tıp Balosu ise Cumartesi akşamı Gölköy Yaşam Resort’ta düzenlendi.

p1840054İnebolulu solist Soner Topal’ın orkstrası ile birlikte sahne aldığı baloya ilimizde görev yapan hekim ve eczacıların yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, işadamı Hüseyin Üster de katıldı.

Balo’nun açılışında konuşan Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Dursun Baştuğ, “Kastamonu-Çankırı Tabip Odası olarak bir arada olmak, kaynaşma, beraberlik ve birlikteliği sağlamak için Tıp Bayramı etkinliği düzenledik. Tüm meslektaşlarımın bu vesile ile 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyorum. Balomuzu şereflendiren başta milletvekillerimize ve belediye başkanmıza ayrıca programımıza katılan tüm herkese de şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ediyorum”dedi.

“YENİ HASTANE 6 AY İÇİNDE”

p7837373Balo’da konuyşan milletvekili Metin Çelik’ e, “Kastamonu’da gerçekten vatandaşlarımızın sağlığı ile ilgili çok ciddi hizmetlerde bulunuyorsunuz, hepinize de çok teşekkür ediyoruz. Daha rahat ortamlarda, daha rahat imkanlarla halkımıza ve vatandaşlarımıza hizmet edebilmeniz adına Devlet Hastanemizin de şu anda yaklaşık yüzde 75’ini de bitirdik. İnşallah önümüzdeki 6 ay içersinde Eylül ayında Devlet Hastanemizi hizmete alabileceğimizi düşünüyorum. Tıp Fakültesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alması adına iKtidar partisi olarak elimizden ne geliyorsa onu yapmanın çabası içersindeyiz. Sizlerle de birlikte sağlık konusunu daha da başarıya getireceğiz.

Bizlerde sizlerin sıkıntılarını aşmak içinde elimzden geleni de yapmaya hazırız.Tüm konuklarımızın 14 Mart Tıp Bayramını da kutluyorum” dedi.

p8383830Murat Demir “Tıp Dünyasının ve sağlık çalışanlarının değerli hocaları ve çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, çalışmalarında dabaşarılar diliyorum”derken, son konuşmayı yapan Başkan Tahsin Babaş ise şunları söyledi:

“Bir yaşamın devamı için sağlık çalışanlarının fedakarca çalışmaları bizim için de çok önemli. Özellikle kıt diyebileceğimi fiziki koşullarda görev yapan arkadaşlarımız var. İnşallah bundan sonraki dönemde daha fiziki bakımdan yenilenmiş bir hastanede, daha iyi koşullarda çalışma imkanını hep birlikte buluruz diye p8383833düşünüyorum. Çünkü yeni yapılan hastanemizi incelediğimizde gerçekten bölgesel bir hastane konumunda, İnşallah kısa zamanda da açılır da sizleri de burada iyi fiziki şartlar içinde hizmet etmeten dolayı görmekten de büyük bir mutluluk duyarız. Burada önemli olan insanlara verilen hizmet, hizmet denilince sağlık çalışnaların da listenin başında geldiğini de görüyorum. Bu vesile ile de tün Sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılar diliyorum.”

p1840064

Cengiz MUHZİROĞLU