Skandal görüntüler “şaka” çıktı

Ankara’daki bir okulda kayda alınıp geçen hafta sosyal medyada yayınlanan ve bir öğretmenin saygınlığını ayaklar altına alır edepsizlikte olduğu için büyük tepkiyle karşılaşan videonunun Kastamonu’da çekilen benzerinin altından, aynı edepsizliğin “şaka” malzemesi yapılması çıktı.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, sosyal medyada “Dersinden kaldığım öğretmeni paket ediyorum” açıklamasıyla paylaşılan ve öğretmen olarak başına poşet geçirildiği görüntüsü paylaşılan kişinin öğretmen olmadığı açıklandı.

Ankara’da çekilen görüntülerin şoku atlatılmadan  Kastamonu’da çekilen ve bir “öğrenci” tarafından ‘”Dersinden kaldığım öğretmeni paket ediyorum” ifadesi ile sosyal medyada paylaşılan video üzerine, bu saygısızlığı yapan öğrencinin bulunup cezalandırılması yine sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla istendi.

Bu aşamada Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizdeki bir lisemizde kayda alındığı bilgisine ulaşılan ve sosyal medyada “Öğrenci, sınıfa giren öğretmenin başına poşet geçirdi” başlığı ile yayımlanan video hakkında inceleme / soruşturma başlatılmıştır.

Yapılan ilk incelemede, haberde bahsedildiği gibi, video kaydındaki kişinin öğretmen olmadığı, olayın iki öğrenci arasında şaka amaçlı geçtiği belirlenmiştir.

Habere konu videonun ders saati dışında, öğle arası çekildiği ve üçüncü şahıslar tarafından sosyal medya uygulamalarında yayımlandığı tespit edilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”