Spor Lisesi’ne yeşil ışık

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, önceki gün gerçekleştirdiği Kastamonu ziyareti kapsamında Belediye’yi de ziyaret etti. Yerlikaya, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın makamında gerçekleşen ziyaretinde Kastamonu’yla ilgili açıklamalarda bulundu.
OLİMPİYAT MERKEZİ VE GAZİ STADYUMU
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, “Kastamonu’ya gelmeden Sayın Spor Bakanımız ile görüştüm. Taş üstüne taş koymak için çalışıyoruz. Kastamonu için taşın altına gövdemizi koymaya hazırız. Kastamonu’dan neden Avrupa Şampiyonları, Olimpiyat Şampiyonları çıkmasın. Olimpiyat Hazırlık Merkezi projemiz sadece Kastamonu için değil Türkiye için çok önemli bir proje. Bu projeyle ilgili ciddi şekilde çalışıyoruz” dedi.
Yerlikaya, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Gazi Stadyumu tribünlerini yenileme projesine de “Birlikte yapacağız” karşılığı verdi.
Başkan Babaş da, Merkezi hükümet ile yerel yönetimin uyumlu çalışmasından dolayı daima Kastamonu’nun kazandığını dile getirdi ve “Gazi Stadyumu projemize birlikte başlayacağız. Bunu duymak güzel. Kastamonusporumuz bu dönem 1. Lig’e çıkmak adına önemli bir mücadelenin içerisinde. Hedefe ulaşacaklarına inanıyorum. Keza yine amatör spor kulüplerimiz için de gerekli destekleri bekliyorum” dedi.
SPOR LİSESİ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ
Babaş ayrıca, “Spor Lisesi yapımı için geçtiğimiz yıl hazırladığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımıza sunduğumuz 10 dönümlük bir arazimiz var. Biz Spor Lisesi’nin önemini biliyoruz. Bu noktada da desteklerini bekliyoruz” diyerek Yerlikaya’ya Spor Lisesi ile ilgili talebini dile getirdi.
Yerlikaya, Babaş’ın bu isteği üzerine “Sayın Cumhurbaşkanımız Spor Liseleri’nin artması yönünde talimatı var. Ankara’ya döndüğümde Milli Eğitim Bakanımızla görüşeceğim. Kastamonu’nun spordaki potansiyelinin farkındayız. Spor Lisesi’nin el ele Kastamonu’ya kazandıracağımıza eminim” diyerek konuya yeşil ışık yaktı.