Spor sayfalarında gündem Kastamonu’ydu

Kastamonuspor 1966’nın Galatasaray karşısındaki futbolu, spor basının dikkatlerini Kastamonu’ya çekti.

Akşam Gazetesi, “Alkış Dep Dep’e, puanlar Aslan’a” başlığıyla dünkü yayınına çıkarken, Galatasaray ile Kastamonuspor 1966 arasındaki uçuruma da dikkat çekti. Gazete haberinde, “Maç, futbolcu değeri bakımından uçurum olan iki ekibi karşı karşıya getirdi. GS’nin ilk 11 değeri 32 milyon 750 bin euro olurken, Kastamonu’nun ilk 11’deki takım değeri ise 1 milyon euroda kaldı” ifadeleri yer aldı.

Habertürk ise Galatasaray’ın güç bela kazandığını kaleme aldı. Habertürk, tribünlerin çökme tehlikesine de dikkat çekti ve 2 bin 200 taraftarın tribünlere alınmadığını, birçok taraftarın dışarıda kaldığını ifade etti. Habertürk, hakem hataları ile ilgili haberini ise “Kastamonu’da İsyan Var” başlığıyla duyurdu. Habertürk yazarı Erhan Telli ise köşesinde, “Bir tarafta geçtiğimiz yılın Türkiye Süper Lig Şampiyonu Galatasaray, diğer yandan geçtiğimiz yılın Bölgesel Amatör Ligi, yani ‘BAL’ Şampiyonu Kastamonuspor… Tamam, büyük takımlar için bu tip maçları oynamak her zaman zordur kabul, ama her maçta da aynı hatalar yapılmaz. Galatasaray gibi bir takım oyuncusu, 20-0 öne geçtiği bir maçta en az on katı para kazandığı rakip oyunculara karşı, sahada bu durumlara düşmez! Mustafa Hoca maçtan sonra ‘hakem Kastamonuspor’u lime lime doğradı’ diyebilir mi, hiç sanmıyorum ama bana göre ‘buz gibi’ bir golü iptal edilen maçı bu nedenle kaybeden Kastamonusporlu futbolcuları, herkesin tebrik etmesi gerekir.

Güneş Gazetesi de “Sınıfta kaldılar” manşetiyle okuyucuların karşısına çıkarken, Milliyet Gazetesi ise “Takke Düştü” yazdı. Takvim’de ise “Aslan Canını Zor Kurtardı” başlığı dikkat çekti. Maçın son dakikalarında Kastamonuspor’un tek kale futbol oynadığını yazan Takvim Gazetesi, taraftarın büyük ilgisine de atıfta bulundu ve “Galatasaray sevgisi dama çıkardı” başlığını attı. Akit de maçın hakemine olan tepkiyi ayrı bir haberle okurlarına duyurdu.