Türkiye’de futbolun yükselen yıldızı olduk

BÜYÜK SÜKSE

“KSK, Türkiye Kupası’nı keyifli hale getiren takım”

Kastamonuspor 1966’nın Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ettiği geçen sezondan itibaren başlayan ve bu sezon 3. Lig ile TV ekranlarından milyonlara ulaşan Ziraat Türkiye Kupası’nda da futbol heyecanı ve güzelliğiyle süren muhteşem çıkışı, Kastamonu’yu futbolun yükselen yıldızı haline getirdi.

Kırmızı-siyahlılar, önce Kasımpaşa karşısında yaşattıkları büyük heyecan ile ilgili ilgisiz geniş bir kitleye futbolu yeniden sevdirdi, ardından da kendinden üst liglerde oynayan Karşıyaka ve Galatasaray karşısında skor olarak geride kalsa da sergilediği performansla futbolseverlerin gönlünü kazandı.

Nitekim, son Galatasaray maçının gerek yazılı ve görsel basında, gerekse sosyal medyadaki yankıları Kastamonu’ya büyük sükse yaptırırken, Sabah gazetesi spor yazarı Uğur Karakullukçu’nun A Spor’daki şu yorumu, yakalanan başarıyı çok iyi anlatıyordu.

“Kastamonuspor 1966, oynadığı futbolla Ziraat Türkiye Kupası’nı keyifli hale getiren bir takım. Kastamonuspor sayesinde keyifli maçlar izliyoruz. Bence kupada Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan çok Kastamonu’yu konuşmamız lazım. Çünkü onlar bunu hak ediyor.”