Stada giremeyenin parası iade

Yönetim’den dürüstlük örneği

Kastamonuspor 1966 yönetimi, Galatasaray maçında bileti olmasına rağmen tribüne giremeyen taraftarların biletlerini iade edebileceklerini açıkladı.

yaşanan durumdan son derece üzüntülü olduklarını kulüp yönetimi adına açıklayan Ahmet Baysan, “Bu şekilde olmasını kesinlikle istemezdik. Stada giremeyen taraftarlarımız, turnikelerde barkodunu okutturamadıkları biletlerini Nasrullah Meydanı’ndaki Vodafone bayiine getirerek paralarını geri alabilirler” dedi.

Yönetim olarak stadyumun normal kapasitesi oranında bilet bastırdıklarını söyleyen Ahmet Baysan, “Fazla bilet bastırmadık. Daha önceden maraton tribününün tamamen açılacağı bilgisi bize şifai olarak iletildi. Biz de bu gelişme üzerine biletleri bastırdık. Pazartesi günü itibariyle de biletleri satışa sunduk. Fakat maçtan bir gün önce öğleden sonra İl Spor Güvenlik Kurulu, maraton tribününe 350 kişiden bir kişi bile fazla alınmayacak şeklinde karar aldı. Biz yönetim olarak mağdur olan taraftarlarımızın bilet fiyatlarının iadesi için harekete geçtik. Böyle olmasını biz hiç istemezdik. Biletlerinin barkodunu turnikelerden okutturamayan ve tribüne giremeyen taraftarlarımız, Nasrullah Meydanı’ndaki Vodafone bayiine giderek, biletlerini iade edebilirler. Kulüp olarak şaibe altında olmak istemiyoruz. Çünkü kulüp olarak bizim hiçbir hatamız yoktur. Maraton tribünün açılması için büyük mücadele verdik, ancak mevzuat engeline takıldık.

Ama artık şunu istiyoruz. Tribünün eksiklikleri bir an önce giderilsin. İkinci devre kupa ve lig maçlarıyla birlikte Gazi Stadı’nda 11 maçımız daha bulunuyor. Televizyondan izleyenler bizim sanki az bir seyirciye oynadığımızı düşünüyor. Bu da bizim tanıtım için yaptığımız çalışmalara gölge düşürüyor. Tribünün eksiklikleri ne ise bir an önce giderilmelidir. Güçlendirilecekse güçlendirilmeli, yıkılıp yeniden yapılacaksa da yıkılıp yapılmalı. Tribün nedeniyle yükselişte olan Kastamonuspor’un taraftar desteği de zedeleniyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN BABAŞ: TARAFTARIMIZDAN ÖZÜR DİLERİZ

Belediye Başkanı Tahsin Babaş da dün yaptığı açıklamada, bileti olduğu halde stada giremeyen taraftarlardan özür dilediklerini söyledi. Başkan Babaş, “Taraftarın maça girememesi beni gerçekten çok üzdü. Artık stadyum konusunda ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı. Kulüp yönetimi taraftarımızın mağdur olmaması için gerekli girişimleri yapacaktır. Stada giremeyenler biletlerini iade edebilecekler. Ben taraftarlarımızdan özür diliyorum. Ama bu durum bize gösterdi ki Kastamonu’nun bir spor kompleksine ihtiyaç vardır. Bu kanaatimizin gerçekleşmesi için hızla girişimlerde de bulunacağız. Bizim aldığımız sorumluluğa karşılık bazı kişilerin de sorumluluk alması gerekmektedir. Bir daha bu şekilde sıkıntılarla karşılaşmak istemiyoruz” dedi.