“Kupada istediğimizi aldık, sıra ligde”

YENİ STAD VE TRANSFER MESAJI

Taraftarın stada alınmayışına çok üzüldüğünü, Kastamonu’nun yeni bir stada ihtiyacı olduğunun ortaya çıktığını söyleyen Kastamonuspor 1966 Başkanı Mahir Altıkulaç, kupada istediklerini aldıklarını şimdi sıranın asıl hedefleri olan lige döneceklerini belirtti ve en az 4 futbolcu transfer edeceklerini açıkladı.

Kastamonuspor 1966 Başkanı Mahir Altıkulaç, Galatasaray’a mağlup olmalarına değil, bilet almalarına rağmen Gazi Stadı’na giremeyen taraftarlara üzüldüğünü söyledi.

Kastamonu’nun ve Kastamonuspor 1966’nın tanıtımı açısından kupada istediklerini aldıklarını, sıranın lige geldiğini söyleyen Başkan Altıkulaç, açıklamasında Kastamonu’nun yeni bir stada ihtiyacı olduğuna da dikkat çekti.

Altıkulaç, disiplinsizliğe de asla taviz vermeyerek, lige adapte olacaklarını ve en az 4 transfer yapacaklarını da duyurdu.

Galatasaray’ı en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını söyleyen Mahir Altıkulaç, “Biz Ziraat Türkiye Kupası’nda Kastamonu ve Kastamonuspor 1966’nın tanıtımını hedefledik ve bekledik. Özellikle 3.Eleme Turu’nu geçtiğimizde üç büyüklerden herhangi bir takımı Kastamonu’da ağırlamayı çok istemiştik. Galatasaray’la aynı grupta yer aldık. Bu maçada çok iyi hazırlandık. Biz yönetim olarakta elimizden geldiğince misafirperverliğimizi göstermeye çalıştık. Maraton tribününün açılması için gerekli müracaatlarda bulunmuş ve maraton tribününün açılacağı bize söylenmişti. Ancak ikinci bir rapor tribüne 350 seyirciden fazla alınamayacağı yönünde çıktı. Bu nedenle biletlerle ilgili bir sıkıntı oldu. Galatasaray’a yenilmemiz değil beni en çok taraftarımızın mağdur olması üzdü” ifadelerini kullandı.

Gazi Stadı’nın Kastamonu’nun ihtiyacına cevap veremediğini bir kez daha gördüklerini de söyleyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Kastamonu’ya güzel bir stat yapılması gerektiğini bir kez daha gördük. Bu stat yapılmazsa bu sıkıntıları sürekli çekeceğiz. Bu noktada herkesin destek vermesi lazım. Kastamonu halkınında bu talebini her zaman dile getirmesi lazım. Biz birlikte, beraberce hareket ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz iş olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

Kaleci Eray Çalışkan ile stoper Taner Arı’nın gönderilmeleriyle ilgili de açıklamada bulunan Altıkulaç, “Eray Çalışkan ve Taner Arı’yla disiplinsiz davranışları nedeniyle yollarımızı ayırdık. 2.Lig hedefimize ulaşmamızda bize engel teşkil edecek konuları görmezden gelmeyecek, bundan sonrada disiplinden taviz vermeyeceğiz” dedi.

Mahir Altıkulaç, açıklamasında son olarak transfer çalışmaları hakkında da konuştu:

“Zorlu geçecek ikinci yarıda çok daha iyi performans sergilememiz gerekiyor. Eksiklerimiz var. Devrearasında bu eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. 4 ya da 5 oyuncu transfer ederek kadromuzdaki eksikleri tamamlayacağız. Bu çerçevede görüşme halinde olduğumuz isimler ve görüşeceğimiz futbolcular olacak. Hazırlık kampımız Antalya’da olacak. Yönetimden bazı arkadaşlarımızda kampa giderek takımımıza dahil etmeyi düşündüğümüz isimleri teknik heyetimizle bizzat takip ederek son kararı vereceğiz. Takımımıza karakterli ve fayda sağlayacak isimler alacağız. Kaleci ihtiyacımız var. Savunmada eksildik. Orta sahada eksiğimiz var. Ayrıca kanat oyuncuları transfer etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.