"Taahhütlerden uzak bir durum söz konusu"

MHP Milletvekili Emin Çınar, özelleştirme aşamasında olan ve son tekliflerin alındığı İnebolu Limanı’yla ilgili şartnamede genişletme koşulu bulunmayışına işaret etti ve “Taahhüt edilen sözlerden uzak bir durum söz konusudur. Bu “A-B” partisinin meselesi değildir. Bunların her birisi Kastamonumuzun meselesidir” dedi.
TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, Kastamonu MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı Emin Çınar, 2. Sıra Milletvekili Adayı Cihan Çetin ve 3. Sıra Milletvekili Adayı Sevda Saydam İrgin cumartesi günü Canoğlu Cafe ve Restaurant Salonu’nda kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
Düzenlenen toplantıya Milletvekili Çınar ve MHP Milletvekili Adaylarından başka İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu, Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer, Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Resul Köprülü, MHP eski İl Başkanları ve yöneticileri bazı STK temsilcileri ile partililer katıldı.
Yaptığı konuşmada, Kastamonu’ya hizmet edecek insanlara görev verilmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Çınar, yaklaşık bir haftadır ilçeleri ziyaret ettiklerini ve üzücü bir haberi öğrendiklerini söyledi. Çınar, “Karabük Belediye Başkanımızla, Mehmet Ali Şahin bir programda bir araya gelmişler. Siz Karabük için ne yaptınız. Sorusuna Şahin sözlerinin bir bölümünde İnebolu İlçemize yapılacak, ödeneği tamamlanmış, projesi bitmiş olan Kapalı Yüzme Havuzunu Karabük’e aldım diyor. Takdir, değerlendirme sizlerin. Bizim birçok hizmetimiz elimizden giderken, yetkiyle buluşturduğumuz değerli siyasetçilerimiz acaba hangi işlerle meşguldüler. Bunun hesabını mutlaka soracağız. Sonuç itibari ile bunlar Kastamonu’nun geleceğidir” dedi.
İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’in 3 gündür İnebolu Limanı ile ilgili olarak Ankara’da olduğun belirten Milletvekili Çınar, “Vali Erdoğan Bektaş döneminde İnebolu Liman işletmesi belediyemizin nezdinde olan bir yapıydı. Buranın kapasitesinin yükseltileceği, tonaj artırımının söz konusu olacağı ve etrafının genişletilerek, bölgemizde ticari olarak çok ciddi hizmetleri verebileceği ifadesi üzerine belediyemiz burayı özelleştirmeye devretti. Şimdi taahhüt edilen sözlerden uzak bir durum söz konusudur. Bu “A-B” partisinin meselesi değildir. Bunların her birisi Kastamonumuzun meselesidir” diye konuştu.
Milletvekili Çınar, Kastamonu’ya gerekli hizmet akışının oldığını dile getirirken de, “13 yıldır bilinmez sebeplerden dolayı sağlık hizmetini alamayan Kastamonulu hemşerilerimizin haklarının yendiğini düşündüğümüz için mücadele ediyoruz. Ağımız geniş, yollarımız çok ama hala benim kırsalımdaki vatandaşım köyüne asfalt değil, stabilize malzeme çektirebilmek için uğraştıkları için mücadele veriyoruz. Bunlar bizim hakkımız. Çünkü Kastamonu evladı her noktasında devlete olan yükümlülüğünü yerine getirmiştir. Biz sadece devletin şefkat elini Kastamonumuza biraz daha fazla uzatması için mücadele veriyoruz” şeklinde konuştu.
Çınar, “Takdir kamuoyunundur. Eğer siz sivil toplum kuruluşu başkanlarımız bu noktada bizlerin samimiyetine güveniyor ve inanıyorsanız ve Kastamonu’nun birçok hakkını alamadığını düşünüyorsanız ve bu dönemde sizlerin de bu haklara sahiplenmenize ihtiyaç olduğunu ifade etmek istiyorum. Önemli bir karar vereceğiz. AK Parti; dolar yükseldi, olaylar yeniden çıktı diyor. Terör canlandı, tekrardan istikrar bozulmaması için bize oy verin diyor. Ama 13 yıldır bu ülkeyi başka bir yaklaşım yönetmedi. Şu anda 1 Kasım seçimlerine giderken de öyledir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu ülkenin istikrar kaybı sorunları ortadadır ama istikbal mücadelesi için 1 Kasım tarihinde hep beraber irademizi ortaya koyalım” ifadelerini kullandı.
ÇETİN: MİLLİ MÜCADELE GİBİ SEÇİM
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu 2’nci sıra Milletvekili Adayı Cihan Çetin de yaptığı konuşmada “Bu seçim milli mücadele gibi bir seçimdir. Hepimizin ortak paydası olan sevdamız, davamız, memleket davası olduğu için sizlerle ortak paydada STK’ların desteğine ve fikirlerine ihtiyacımız var. İnşallah 2 Kasım sabahı itibari ile ülkemizde yaşanan istikrarsızlığın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) iktidarı ile son bulacağına inanıyorum” dedi.
İRGİN: VATANA SAHİP ÇIKALIM
Toplantıda konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu 3’üncü sıra Milletvekili Adayı Sevda Saydam İrgin ise yaptığı konuşmasında vatanın bölünmez bütünlüğü için milletvekili adayı olduğunu ifade etti. İrgin, “Oylar bölünmesin diye değil, vatan bölünmesin diye bir bayan olarak çoluğumu, çocuğumu bırakıp şu an bunun mücadelesini burada vermekteyim. Şuanda özellikle basına özgürlüğünü kısıtlama yönünde bir baskı yapılıyor. Bugün her şeyden önemlisi bütün özgürlüklerimiz elimizden alındı. Biz özgürlük için sadece Kastamonu’dan binlerce şehit vermişken, her şeyi bırakıp vatanımıza sahip çıkalım. Dün Diyarbakır’da polis memurumuz çocuğunun ve eşinin gözleri önünde şehit ettiler. Bu daha nereye kadar böyle devam edecek. Çözüm süreci altında teröristler dağdan indirilerek beraber halaylar çektiler” diye konuştu.