“Takım olma yolunda önemli mesafeler aldık”

Kastamonuspor 1966 yöneticisi, Belediye Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş, sporda Kastamonu ismini zirveye çıkarana kadar çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın destekleriyle Kastamonu’da sportif faaliyetlerde önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Metehan Babaş, “Elde ettiğimiz birlik ve beraberlik sayesinde Kastamonuspor 1966 çatısı altında başaramayacağımız hiç bir şeyin olmayacağını herkese gösterdik. Ligde çizdiğimiz grafik bunun en net göstergesidir” dedi.
Kupada Anadolu Selçukspor, ligde ise Çine Madranspor karşısında ortaya koyulan performansın takım olma yolunda büyük mesafeler kaydedildiğini gösterdiğini söyleyen Metehan Babaş, “Alternatifli bir kadroya sahibiz. Formayı alan her futbolculumuz elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bu bizleri, teknik ekibi ve taraftarlarımızı mutlu ediyor. Sezon başında tecrübeli bir kadro oluşturmanın faydalarını ilk haftalar itibariyle gördük. Kalemizden forvete kadar aldığımız her oyuncuyla ilgili doğru karar verdiğimiz ortaya çıktı. Sezon başında Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın önderliğinde yönetimimiz ve teknik ekibimizin gayretleri sonrasında güçlü bir kadro oluşturduğumuzu biliyorduk. Her geçen maç ne kadar doğru kararlar verildiği de belgelenmiş oluyor” diye konuştu.
Takıma sezon hazırlıkları çerçevesinde verdiği destekten ötürü kondisyoner Onat Çetin’i tebrik ettiğini de söyleyen Babaş, “Sezon hazırlıkları çerçevesinde Kastamonuspor’un evladı olarak gördüğümüz ve futbolda bilimsel olarak kendini yetiştirmiş Onat Çetin’in desteğini aldık. Takımımız bugün uzatma dakikaları olsun rakiplerine oranla kondisyonu hep en üst seviyede. Tablo başarılı bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi bizlere gösteriyor. Kastamonuspor’a yuvası olarak bakarak her şeyini veren Onat Çetin’e teşekkür ediyoruz. Tabi Teknik Direktörümüz Ahmet Duman başta olmak üzere tüm teknik ekibimizi de bu noktada kutluyorum” dedi.