Tapu Kadastro Bölge Müdür V. Yücel Serdar’dan anlamlı ziyaret

Tapu ve Kadastro Kastamonu Bölge Müdür Vekili Yücel Serdar, Dünya Engelliler Günü’nde Gazi olan malulen emekli Astsubay Başçavuş Seyit Erdem’i evinde ziyaret etti.

Bölge Müdür Vekili Yücel Serdar, ziyarette yaptığı açıklamada, hepimizin birer engelli adayı olduğunu, dünyada ve ülkemizde vücudunun önemli azalarını kaybetmiş olmakla birlikte iş hayatında, sosyal hayatta, sanatta, sporda önemli başarılar elde etmiş engelli insanlarımızın olduğunu, zihinlerde yer alan engellerin bedenlerimizdeki engellerden daha etkili olduğunu belirtti.

Vazife malulu Seyit Erdem’in aynı zamanda bir Gazi oluşunun da ayrı bir anlam ifade ettiğini söyleyen Serdar, “Milli ve manevi değerlerimiz uğruna can veren, kan veren şehit ve gazilerimiz ile onların ailelerinin başımızın üstünde yerleri var. Devletimizin de bu konu üzerinde hassasiyetle durduğunu biliyoruz” dedi.

Gazi Seyit Erdem ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, harp ve vazife malulu olanların taşınmaz ediniminde tanınan tapu harcı muafiyeti nedeniyle de Tapu ve Kadastro Teşkilatı nezdinde ilgili birimlere teşekkürlerini iletti.

Ziyarette Kastamonu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Savaş’ta yer aldı.