Taşköprü, Türkiye ile aynı anda vizyondaki sinemaları izleyecek

Taşköprü Belediyesi,kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği “Yaz Sinema Günleri”ninardından bu kez de Türkiye’de vizyona giren filmlerin aynı anda kentte de izlenebileceği sinema etkinliğine imza atıyor.

Sine Yıldız Sineması Film Şirketi ile protokol yapılmasının ardından Taşköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde yarından itibaren vizyon filmler Taşköprülü izleyicilerle buluşacak. Gösterime girecek ilk filmler Türk yapımı Annek ile “Rambo Son Kan” olacak

Belediye Başkanı Abdullah Çatal, geçtiğimiz yaz bir ilk olarak başlattıkları        “Yaz Sinema Günleri”etkinliğine Taşköprü halkının gösterdiği yoğun ilgiden dolayı ilgili sinema şirketi ile yaptıkları görüşmelerin netice verdiğini ve seçim sürecinde de vadettikleri ilçe halkını sinema ile buluşturacakları sözünü yerine getirecek olmaktan da ayrıca memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Çatal ayrıca, “İlçemizde 1963 yılında ilk kez faaliyet gösteren Bahar Sineması 1977’li yıllarda kapandı ve o yıllar da Çiçek Sineması’da bir süre hizmet verdi. Ayrıca ilçemizde bir sinema kültürü vardı o tarihlerde. Taşköprü Belediyesi olarak ilçemizdeki 42 yıllık hasreti sona erdirip yeni nesli de bu sayede sinema ile buluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Bu kapsamda Taşköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde 27 Eylül’den itibaren Türkiye ile birlikte vizyona girecek olan “Rambo Son Kan” filmi 3 Ekim tarihine kadar haftanın her günüsaat:14.15 ve saat:18.30’da, yerli yapım “Annem” filmi ise saat:12.00-16.15 ve 20.30’da seanslarında Taşköprülülerle buluşacak.

Hamza Sefa YILMAZ