KGC’den kırtasiye yardımı

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Kadın Komitesi tarafından başlatılan “Bir Kalemle Çocuklara Umut Ol” kampanyası kapsamında toplanan kırtasiye malzemelerinin dezavantajlı öğrencilere teslimi dün itibariyle başladı. Milli Eğitim Müdür Vekili Yaşar Dolapçı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker ve KGC Başkanı Mustafa Balcı’nın katılımıyla kırtasiye malzemeleri Yıldırım Beyazıt İlkokulu Müdürü Hasan Özcan’a teslim edildi.

Gerçekleştirdikleri kampanya hakkında bilgi veren KGC Başkanı Mustafa Balcı; “13 Mayıs’ta gerçekleştirmiş olduğumuz Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulumuzun ardından oluşturduğumuz Kadın Komitesi geçtiğimiz aylarda ‘Bir Kalemle Çocuklara Umut Ol’ kampanyası başlattı. Bu kampanya çerçevesinde ilçe belediye başkanlarımız, işadamları, STK’lar, il içinden ve il dışından birçok hayırsever kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu. Bu kırtasiye malzemelerini de Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti çatısı altında bulunan Kadın Komitemiz sayesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün verdiği liste çerçevesinde dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdür Vekilimize, müdür yardımcımıza, okul müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bu kampanyalarımız zaman zaman devam edecek. Kampanyadaki amaç farkındalık yaratmak. Belki basit olarak görünüyor ama her şey yazmakla, okumak ile başlıyor. Biz istiyoruz ki, yazan ve okuyan bir toplum bilincine sahip olalım. Bu kampanyaya destek veren tüm hayırseverlere de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“UMUTLARIMIZ BÜYÜK, HAYALLERİMİZ BÜYÜK”

Milli Eğitim Müdür Vekili Yaşar Dolapçı ise; “Böyle bir kampanyayı başlatan, yürüten, takip eden cemiyetimiz ve onun kadın teşkilatına teşekkür ediyoruz. Onlar ‘Bir Kalemle Çocuklara Umut Ol’ diyerek başladılar. O çocuklar bizim, ailelerinin, milletinin umudu olacaklar. Büyük hayallerle, büyük umutlarla, büyük Türkiye’nin inşa edilmesine onlarında bir katkısı olmuş olacak. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Umutlarımız büyük, hayallerimiz büyük, umarım geleceğimizde daha büyük olacaktır” diye konuştu.(Haber Merkezi)