Taşköprülü İzzet Dev öldürüldü

Düzce’de geçtiğimiz cuma günü meydana gelen ve 5 kişinin yaralandığı olayda, hastanede tedavi gören yaralılardan Taşköprü Yavuç köyünden İzzet Dev (43) hayatını kaybetti. Olaydan sonra gözaltına alınan 11 kişinin ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Düzce merkezde Rasim Betir Bulvarı üzerinde bulunan Yakup Akgün İş Merkezi’nde cuma akşamı saat 23:50 sularında meydana gelen olayda, Sakarya’dan geldikleri iddia edilen bir grup, yine iddialara göre alacak verecek meselesi nedeniyle bahse konu iş merkezine baskın yaptı. Baskında şahısların açmış olduğu ateş sonucu 4 kişi yaralandı. Olay yerinden yanlarına bir kişiyi alarak kaçan şüpheliler, biraz uzaklaştıktan hemen sonra onu da yaralayarak araçtan yol kenarına attı. Olay yerine kısa sürede çok sayıda polis ve 112 ekibi sevk edildi. Yola atılan yaralı ile iş merkezinde yaralanan 4 kişi, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yapmış olduğu ilk müdahale sonrası çevre hastanelere kaldırıldı. Düzce İl Emniyet Müdürü de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar sonucu 11 kişi gözaltın alındı. Ayrıca yine olaylarla ilgileri bulunduğu ve olaya karıştığı iddia edilen 3 kişinin ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Öte yandan olayda ağır yaralanan İzzet Dev (43) önceki akşam tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Emniyetin düzenlediği operasyonlarda İ.T., A.T., C.K., M.K., K.Ç., R.Z., M.Ö., S.B., A.Ç., N.T. ve M.E.’nin gözaltına alındığı ve şahısların emniyette sorgularının devam ettiği, tamamlanan işlemler sonrası ‘kasten adam öldürme’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.(Sabah)