“Toplumu gererek kazanacağımız bir seçim yok”

  • CHP ve İYİ Parti adayı Mustafa Öztürk, “Yıllardır kandırılmaktan, sadakaya muhtaç edilmekten bıkmış olan halkımızın, bizlere gösterdikleri bu teveccüh rakiplerimizin telaşa düşmesine sebep oldu. Adliyelere kadar düştüler. Aralarındaki hesaplaşma nedir bilemeyeceğiz. Çünkü bizim toplumu gererek kazanacağımız bir seçim yoktur. Toplumumuz bu tür işlerden yorulmuş, bıkmış ve bezmiştir. Kendisini anlayan ve Kastamonu’yu bir adım daha ileriye götürecek yöneticiler beklemektedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin Belediye Başkan adayı Mustafa Öztürk, seçim süreci boyunca Kastamonu’ya nasıl hizmet edilebileceğini anlatmaya çalıştıklarını ifade etti.

Polemiklere girmeden bu çalışmayı yürüttüklerini ifade eden Mustafa Öztürk, “Beton demedik, demir demedik, rant demedik. Çocuklarımıza, gençlerimize, engellilerimize, yaşlılarımıza, kadınlarımıza ve ailelerimize nasıl hizmet edebiliriz hep bunun peşinde olduk. Kastamonu bizi anladı. Bize inandı ve sesimizi duydu. Bugüne kadar 45 bin Kastamonulu ile birebir kucaklaşmamızda vatandaşlarımızın bize olan ilgisinden bunu hissediyoruz” dedi.

Toplumu gererek kazanacakları bir seçim düşüncelerinin olmadığını da ifade eden Mustafa Öztürk, açıklamasında şunları ifade etti:

“Yıllardır kandırılmaktan, sadakaya muhtaç edilmekten bıkmış olan halkımızın, bizlere gösterdikleri bu teveccüh rakiplerimizin telaşa düşmesine sebep oldu. Adliyelere kadar düştüler. Aralarındaki hesaplaşma nedir bilemeyeceğiz. Çünkü bizim toplumu gererek kazanacağımız bir seçim yoktur. Toplumumuz bu tür işlerden yorulmuş, bıkmış ve bezmiştir. Kendisini anlayan ve Kastamonu’yu bir adım daha ileriye götürecek yöneticiler beklemektedir.

Biz Kastamonu belediyesine geldiğimizde çocuklarımızın hayatı değişecek dedik. Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden başlayarak Barutçuoğlu alışveriş merkezine kadar olan bölümde Kastamonu insanının dünyasını sanat ile aydınlatacak ve onların yüzünü güldüreceğiz. Ressamlar, müzisyenler, karikatüristler, enstrüman çalanlar Kastamonu çay boyunu şenlendirecek ve hemşehrilerimiz günün yorgunluğunu sokak sanatçılarımızın müzik tınıları ile atacaktır.

25 yıldır Kastamonu’dan sanat elini ayağını çekmiştir. Açacağımız kültür merkezi ile Kastamonu’da yeniden sanat canlanacak, gençlerimiz, kadınlarımız ve sanatçılarımız eserlerini gönül rahatlığı ile sergileyebileceklerdir.

Açacağımız yaşam merkezleri ile yaşlılarımızın, engellilerimizin, yaşlılarımızın hayatını kolaylaştıracak ve ailelerinin sosyal hayatlarını yaşayabilecekleri bir ortam hazırlayacağız. Kastamonu’muzda TeknoKent’in filizlerini atacağız. Endüstri 4-0’ın konuşulduğu dünyada Kastamonu’yu bu yarışta geri bırakmayacağız. Gençlerimiz beyinlerinden damıttıkları projeleri hayata geçirebilmek için onlara rahat bir ortam sağlamanın gerçekleşeceği temelleri atacağız. Tekno Kent’in filizleri kesinlikle atılacaktır.

Mahallerden seçeceğimiz şefkat anneleri ile Kastamonu’muzun içinde kimsenin bilemediği, farkında olmadığı ihtiyaç sahiplerini bulacak, onurlarını rencide etmeden gerekli sosyal yardımlar yapılacaktır. Mahallerimizde imkansızlıktan zor şartlarda yaşayan ihtiyarlarımızın hayatına dokunacak ve onların ve yakınlarının hayatını kolaylaştıracağız. Artık seçimlere 3 gün kaldı. Adayların açıkladıkları projeleri gördünüz. Vicdanınızda değerlendirdiniz. Ve 31 Mart günü kararınızı vereceksiniz. Biz alternatif yok diyen seçmenlerimize alternatif olarak biz varız dedik. Devletin ve belediyenin bütçesi ile değil, şahsi ve mütevazi bir bütçe ile alternatif oluşturmak için elimizi taşın altına koyduk. Biz size gönülden seslendik ve gönülden kucaklaştık. Kastamonu’muzun kaderini değiştirmek, Kastamonu’muzun geleceğinde söz sahibi olmak sizin elinizdedir. Belediyeyi kurullar ile yöneteceğini ve belediyeciliği ortak akıl ile yöneteceğini açıklayan tek aday biziz. Kastamonu’nun yarınlarında söz sahibi olmak istiyorsanız teveccühlerinize layık olmaya çalışacağız. Beş yıl sonrada aynı samimiyet ve aynı muhabbetle gözlerinizin içine bakıp, kucaklaşacağımıza söz veriyoruz”