“Transferde seçici, takım olmada hızlı”

Başkan’ın başarı yöntemi

 

 

  • Metehan Babaş, transferde takımı şampiyonluk hedefine ulaştırabilecek doğru isimleri bulma adına ağır hareket ettiklerini, arzulanan başarıyı elde etmenin yolunun oluşturulan kadronun takım hüviyetine erken kavuşabilmesi olduğunu söyledi.

 

Kastamonuspor 1966 Başkanı Metehan Babaş, transferde ağır hareket etmelerinin sebebinin, takımı şampiyonluk hedefine ulaştırabilecek doğru isimleri bulmak olduğunu söyledi.

“ÜÇ YILDA ÖNEMLİ MESAFE KATETTİK”

Transferi ses getiren Youssef Yeşilmen’in imza töreninde açıklamalarda bulunan Metehan Babaş, şöyle konuştu:

“Youssef Yeşilmen transferimizin Kastamonu’ya ve Kastamonuspor 1966 ailemize hayırlı olmasını diliyorum. Biz futbolcu tercihi yaparken Kastamonuspor 1966’yı üst lige taşıyabilecek, ulaştırabilecek kalitede, karakterde ve yetenekte isimlerle el sıkışmaya özen ve gayret ediyoruz. Transfer sezonu başladıktan sonra bir kaç ismi kadromuza dahil ettik. Ardından gelişen süreçte yavaş hareket ettiğimiz düşünülebilir. Ama biz doğru ve yerinde isimleri tespit edip kulüp menfaatini gözeterek kadro yapılanmamızı tamamlamaya çalışıyoruz. Görüştüğümüz, teklif götürdüğümüz oyuncuların Kastamonuspor 1966 ile ilgili yaptığı araştırmalar sonucunda edindikleri olumlu intiba ve bize olan yaklaşımları geride bıraktığımız üç yılda çok önemli mesafe katettiğimizi ve başarılı olduğumuzu açıkca gösteriyor. Bu başarıyı yeni sezonda taçlandırmak boynumuzun borcudur. İnşallah 2017-2018 sezonunda yerinde yapacağımız hamlelerle Kastamonuspor 1966 formasını giymeyi, armasının ağırlığını üzerinde taşımayı hak edecek futbolcularımızla güzel bir neticeye ulaşacağız. Bundan hiç bir şüphem yoktur. Transfer çalışmalarımız sürüyor. Önemli adımlar atıyoruz. Şehrimize gelecek yeni futbolcular olacak.”

“TAKIM RUHU”

Transferi Erzurum kampına kadar yüzde 90 oranında tamamlamayı planladıklarını ifade eden Babaş, “Bu işte herşeyden önemlisi erken takım olabilmek” dedi ve hazırlık dönemiyle ilgili görüşlerini de şöyle dile getirdi:

“10 Temmuz’da top başı yapacağız. Futbolcularımızın şehrimizi tanıması, Kastamonu ile kaybaşması bütünleşmesi için kampımızın ilk ayağını 15 gün süreyle Kastamonu’da gerçekleştireceğiz. Eksik olan noktalarımızı bu kamp süresince tamamlayıp Erzurum’daki kampımıza takım ruhunu yakalamış tam bir ekip olarak gitmeyi planlıyor ve arzuluyoruz. Bu işte her şeyden önemlisi erken takım olabilmektir. Bunu önemsiyoruz. Biz de yeni sezon öncesi erken takım olmak ve sezona iyi başlamak istiyoruz.”