TÜRKAV’da görev değişimi


Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesinde görev değişimi yapıldı. Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Abdullah Ünal, şube başkanlığı görevini Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu’ndan devraldı.

Başkan ve Yönetim toplu

Ünal, görev değişimiyle ilgili düzenledikleri basın toplantısında, kendisinden önce başkanlık yapanlara ve yşönetimde görev alanlara teşekkür etti, 26 yıl boyunca gerçekleştirdikleri etkinlikleri hatırlattı ve şunları söyledi:

“Hizmet ve faaliyet çıtasını yüksek tutmuş bulunan TÜRKAV’ın gelecekteki hedefi, öncelikli olarak bu çıtanın altında kalmamak olacaktır. Diğer bir ifade ile yukarıda maddeler halinde sıralanmış bulunan TÜRKAV’ın Kastamonu’da yarımı asrı geçen bir zaman diliminde geleneksel hale getirdiği bu faaliyetler devam ettirilecektir.

Bu faaliyetlere ilaveten günün gereklerine göre ancak TÜRKAV’ın geleneksel çizgisinden de ayrılmadan yeni yeni etkinlikler de planlanmaktadır. Allah izin verirse bu çerçevede; 19 Aralık 2015 tarihinde   TÜRKAV’ın geleneksel “Tarih ve Kültür Gecesi” bu sene Kuzeykent Grand Moni Konferans Salonunda düzenlenecek. 2015-2018 yılları arasında vakıf binamızda imkânlar ve zaman el verdiği ölçüde güncel hadiseler üzerine Kastamonu’zun aydın ve düşünürleri tarafından   Kültür Sohbetleri düzenlenecek. Kamuoyunun geniş katılımının sağlanacağı daha hacimli programlar ise en azından yılda bir defa yapılmaya çalışılacaktır. Bu etkinliklere Türkiye’nin saygın fikir ve düşünce adamları davet edilecektir. Türk Dünyası ve problemleri üzerine kafa yoran, Türk ülküsünden taviz vermemiş fikir ve aksiyon adamları öncelikle tercih edilecektir.Kastamonu’da milli konulara duyarlı, Türk Milleti’nin yükselmesi için fikir ve enerji üreten, milli menfaatlerimizi savunan birçok sivil toplum örgütü faaliyet göstermektedir. Bunlarla olan gönül bağı daha da güçlendirilecek, müşterek faaliyetlere girilecek ve bu sayede memleketimizde müşterek, sağlam bir fikir platformu oluşturulmasına katkı sağlanacaktır.Vakfımız; eğitim gören çocuklarımıza imkanlar ölçüsünde maddi ve manevi destek sağlanması hususunda da bir çalışma içindedir. Türkav, Kastamonu Şubesi; sosyal sorumluluğunun bilincinde olan ve kültürel ve manevi değerler noktasında yaptığı ve yapacağı çalışmalarla Kastamonu’muza katkı sağlamayı kendine hedef edinmiş bir sosyal kuruluştur.”

Cengiz MUHZİROĞLU