Tutuklu kardeşlerin babası: “Tezgah kurdular”

Bürme Köyü’ndeki yangın olayıyla ilgili olarak tutuklanan Ersan K ve Erkan K kardeşlerin babası Orhan K, Müge Anlı’nın sunduğu programa telefonla bağlanarak, suçun çocuklarının üzerine atılmak istendiğini söyledi.

Kendilerinin Daday sarpun Köyü’nden olduklarını ve olayın yaşandığı Bürme Köyü’nü ilk kez duyduğunu söyleyen Orhan K, “Bizim köyümüz oraya çok uzakta. Biz aileyi hiç tanımıyoruz. Hiçbir bağımız yok. Hayvanlar bizim evden çıktı denildi ancak bizden çıkmadı. Bizim çocukları birisi ucuza hayvan var diye arayıp çağırmış. Kim olduğunu bilmiyorum. Tezgah kurdular” dedi.

Müge Anlı’nın “Peki hayvanlar şimdi nerede?” sorusuna ise Orhan K, “Çocuklarım şehirde yaşıyor. Ben köyde yaşıyorum. Sanırım şehirde sattıklarını belirtmişler, ancak ben çocuklarımla görüşemediğim için bilmiyorum” diye konuştu.

JANDARMA ÇOK SAYIDA KİŞİNİN İFADESİNİ ALIYOR

Jandarma’nın çok sayıda kişinin ifadesine başvurduğu, tutuklanan kardeşlerle kayıp aile arasında bir bağın olmaması nedeniyle de aile içerisinden birisinin yardım edip etmediği yönünde soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi.