Tutuklu kardeşlerin kayınpederi tutuklandı

KASTAMONU’NUN BÜRME KÖYÜNDE 29 KASIM’DA ÇIKAN YANGIN SONRASINDA BULUNAMAYAN 5 KİŞİLİK AİLEYLE İLGİLİ SORUŞTURMA KAPSAMINDA DAHA ÖNCE TUTUKLANAN KARDEŞLERİN KAYINPEDERİ DE TUTUKLANDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Akkaya’nın Bürme köyünde 29 Kasım’da çıkan yangın ve 5 kişilik ailenin kayıplara karışmasıyla ilgili soruşturma kapsamında daha önce tutuklanan kardeşlerin kayınpederi de tutuklandı.

Akkaya’nınBürmeköyünde 29 Kasım’da çıkan yangın ve 5 kişilik Çataloğlu ailesinin kayıplara karışmasıyla ilgiliolarak Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında merkez Hatipoğlu Köyü’nde ikamet eden Ali Ş’de gözaltına alındı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınan Ali Ş, karakoldaki işlemlerinin ardından Adliye’ye sevk edildi. Ali Ş, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Merkez Hatipoğlu Köyü’nde ikamet eden Ali Ş.’nin, kayıp aileye ait traktörün ardından gittiği bilgisine ulaşılan kamyonetin sahipleri olan ve daha önce tutuklanan Erkan K ve Ersan K kardeşlerin kayınpederi olduğu öğrenildi.

Merkez Hatipoğlu Köyü, yangının gerçekleştiği Bürme Köyü’ne birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Ayrıca Fazıl Çataloğlu’nun torunu 12 yaşındaki Serdar Çataloğlu’na ait olduğu düşünülen ve yanan evin enkazında bulunan iskelet parçalarının Ankara Adli Tıp Kurumundaki incelemesi sürüyor.

Jandarma ekiplerinin kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesini arama çalışmaları ise 18 gündür aralıksız sürüyor. (İHA)