“Üç proje bittiğinde ticari fırsatlar doğacak”

İstişare toplantısında konuşan MÜSİAD Kastamonu Yönetim Kurulu Başkanı Fındıkoğlu, Ilgaz Tüneli, İnebolu Limanı ve Yeni Devlet Hastanesi projelerinin yakın zamanlarda faaliyete geçeceğini belirten Fındıkoğlu, projeler ile birlikte ekonomik ve ticari alanlarda birçok ihtiyaç ve fırsat doğacağını, Kastamonu’nun da bunlara önceden hazır olması gerektiğini söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi kasım ayı istişare toplantısını Canoğlu Kışla Parkı Şubesi’nde gerçekleştirdi.
Gündem maddelerinin değerlendirildiği toplantıya ayrıca KUZKA ve KOSGEB yetkililerinin de katıldığı bildirildi.
MÜSİAD’tan verilen bilgiye göre, dernek üyelerinin yerel, bölgesel ve ulusal alanlarda gelişmesini sağlayabilecek projeler KOSGEB ve KUZKA yetkilileri tarafından bilgilendirildi.
Toplantıda konuşan MÜSİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Türkiye’nin 1 Kasım yerel seçimlerinden sonra, geleceğe hızlı adımlarla ilerleyeceği yeni bir sürece girdiğini ifade ederek, ilimizin de bu ilerlemeye ayak uydurması gerektiğini vurguladı.
Özellikle Ilgaz Tüneli, İnebolu Limanı ve Yeni Devlet Hastanesi projelerinin yakın zamanlarda faaliyete geçeceğini belirten Fındıkoğlu, projeler ile birlikte ekonomik ve ticari alanlarda birçok ihtiyaç ve fırsat doğacağını, Kastamonu’nun da bunlara önceden hazır olması gerektiğini söyledi.
MÜSİAD Kastamonu Sektör Kurulları Başkanı Harun Özdemir ise yaptığı açıklamada kurul çalışmaları kapsamında çevre illerde bulunan aynı sektöre ait MÜSİAD üyelerini ortak çalışma ortamında buluşturacaklarını ve çevre illerle ticaretin artması için çalışmalar başlattıklarını açıkladı.
MÜSİAD Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu ve üyelerinin görüşlerinin bildirildiği toplantıda, genel seçimlerin ülkemiz ve ilimiz açısından sağlayacağı kazanım ve beklentilerin de dile getirildiği, ilimizde AK Parti’nin ulaştığı başarı ve AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Av. Metin Çelik ve İşadamı Murat Demir’in ilimizi TBMM’de temsil etmelerinin, Kastamonu için büyük önem taşıdığının belirtildiği de kaydedildi.
Kastamonu’yu ekonomik açıdan çok ileriye taşıyacak olan projelerin daha hızlı hayata geçmesi adına, 3 milletvekilinin çok önemli bir rol oynayacağının öngörüldüğü, kamuoyunun özellikle gündeminde olan milletvekillerimizden birine bakanlık görevi verilmesi konusunun da MÜSİAD’ın temennileri arasında yer aldığı ifade edildi.